rynekmarka

IKEA zamienia dziecięce rysunki w pluszowe zabawki

Nowe pluszaki IKEA zostały zaprojektowane przez dzieci, a pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone będą na cele charytatywne. Który z nich podoba wam się najbardziej?

Nowa, limitowana edycja maskotek dostępnych w sklepach IKEA inspirowana jest dziecięcymi rysunkami. To jeden z elementów cyklicznego programu charytatywnego 'Pluszaki dla edukacji'.

W ramach tej kampanii IKEA przekazuje 1 euro z każdej sprzedanej maskotki na programy edukacyjne prowadzone na całym świecie przez organizacje UNICEF i Save the Children.

Program 'Pluszaki dla edukacji' działa już od 13 lat, w tym czasie IKEA przekazała organizacjom charytatywnym 77 milionów euro, które zapewniają lepszą edukację aż 11 milionom dzieci żyjących w biedzie.

Dora, 7 lat, Wielka Brytania Dora, 7 lat, Wielka Brytania

Maskotki powstały na podstawie obrazków stworzonych przez laureatów konkursu rysunkowego. Wzięły w nim udział tysiące dzieci z ponad 40 krajów świata.

Konkurs wyłonił 10 najlepszych rysunków, na podstawie których powstały maskotki.

Zwycięskie obrazki pochodzą z Holandii, Anglii, Hiszpanii, Norwegii, Belgii, Chorwacji, Cypru, Rumunii, Tajwanu i Malezji, a ich autorzy mają od 4 do 10 lat. Na podstawie wyłonionych ilustracji stworzono projekty nowych pluszaków trafiły do Indonezji, gdzie uszyto prototypy maskotek. Następnie IKEA porównała raz jeszcze efekty ze zwycięskimi rysunkami. Duży nacisk położono na to, aby pluszaki odzwierciedlały w pełni wszystkie czarujące niedoskonałości dziecięcych ilustracji.

You-Chen Wu, 6 lat, Tajwan You-Chen Wu, 6 lat, Tajwan

- Te maskotki są wspaniałe i bardzo pomysłowe, ale mają również specjalne znaczenie. Dzieci pomagają dzieciom w budowaniu lepszej przyszłości - mówi Bodil Fritjofsson ze szwedzkiego oddziału IKEA. Pluszaki zaprojektowane na podstawie zwycięskich projektów dostępne będą w sklepach od 8 listopada.

Thymeo, 4 lata, Belgia Thymeo, 4 lata, Belgia
Terrence, 6 lat, Malezja Terrence, 6 lat, Malezja
Maja i John, 8 i 5 lat, Norwegia Maja i John, 8 i 5 lat, Norwegia
Stella, 6 lat, Cypr Stella, 6 lat, Cypr
Koen, 10 lat, Holandia Koen, 10 lat, Holandia
Karla, 10 lat, Chorwacja Karla, 10 lat, Chorwacja
zbabawki ikea
chciwosc
  • nowa belka