HÖVA, czyli składany Hoverboard od IKEA

IKEA wykreowała viral, publikując w sieci prześmiewczą instrukcję składania latającej deski z 'Powrotu do przyszłości II'.

W mijającym tygodniu mogliśmy obserwować w prawdziwy festiwal 'Powrotu do przyszłości'. Wszystko dlatego, że bohaterowie drugiej części kultowej sagi, przenosząc się w przyszłość, wylądowali dokładnie 21 października 2015 roku, tj. w ostatnią środę. Media więc zatrzęsły się w posadach od tysięcy artykułów, materiałów wideo czy memów pokazujących, które przewidywania filmowców się sprawdziły, a które nie.

Powrot

Z całego zamieszania postanowiły też skorzystać różne marki, które promowały się, przedstawiając swoje wersje filmowych wynalazków (m.in. Nike czy Lexus) lub wpisując swoje działania w filmową narrację. W tej drugiej grupie znalazła się IKEA, która po raz kolejny strollowała samą siebie, publikując w sieci prześmiewczą instrukcję składania latającej deski znanej ze srebrnego ekranu. Grafika została przygotowana z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Pomysłodawcy akcji pamiętali o charakterystycznych szwedzkich nazwach, diagramowej stylistyce i oczywiście miniaturowym imbusie, którym można skręcić większość produktów IKEA.

Pewnie właśnie dzięki zachowaniu autentyczności udało im się tak rozśmieszyć użytkowników Reddita, którzy w ciągu 24 godzin wyświetlili instrukcję aż 2,5 mln razy, zostawiając pod nim setki komentarzy.  

IKEA
  • belka