rynek

W stolicy powstał sklep z żywnością bez opakowań

‘Nagie z natury’ to pierwszy w Warszawie sklep, w którym nie znajdziemy plastikowych butelek czy torebek foliowych. Wszystkie ekologiczne produkty są przechowywane i pakowane w zgodzie ze środowiskiem.

Mały sklepik przy ul. Pokornej w Warszawie przywraca wiarę w zdrową żywność, która jest wolna od chemikaliów - począwszy od jej produkcji aż po przechowywanie. ‘Nagie z natury’ oferuje produkty pochodzące z ekologicznych upraw, które są trzymane w opakowaniach pochodzących od producentów, czyli w płóciennych workach, dzbanach i szklanych butelkach.

Aby móc zakupić coś z ich oferty, trzeba przyjść ze swoim pojemnikiem wielokrotnego użytku lub wykorzystać dostępne w sklepie papierowe torebki.

nagie z natury

Założyciele sklepu, Marek i Carla, postanowili stworzyć miejsce, w którym jedzenie można kupić w sposób jak najbardziej zbliżony do naturalnego – z możliwością jego zobaczenia, powąchania, dotknięcie. I oczywiście bez pakowania w plastik.

Koncepcja zakłada przełożenie idei targowiska, czyli miejsca gdzie wszystko jest ważone, na standardy sklepowe.

Wszyscy przychodzący mogą sami sobie nasypywać produkty i decydować o dokładnej ilości kupowanego produktu.

nagie z natury
nagie z natury

Co możemy dostać w sklepie ‘Nagie z natury’? Ekologiczne i certyfikowane produkty prawie z całego świata – z Włoch, Tajlandii, Pakistanu, Hiszpanii, Meksyku, Sri Lanki i Filipin. W wielkich pojemnikach i przepastnych workach znajdziemy świeże warzywa i owoce, różne rodzaje mąki, ryżu, roślin strączkowych, bakalie, suszone owoce i przeróżne przyprawy.

Ciekawe są także olejki i mleczka własnego wyrobu – na każdy dzień tygodnia przypada inny smak specjału (m.in. migdałowe, kokosowe, daktylowe).

Ceny są oczywiście nieco wyższe niż te dostępne w dużych sklepach, ale za to niższe niż w innych eko sklepach – właściciele bowiem odliczają koszty opakowań i zatrudniania pośredników. 

Więcej na: warszawa.wyborcza.pl

nagie z natury
nagie z natury
  • belka