media

UPC Digital Art - wyniki I etapu konkursu

Polska scena sztuki cyfrowej wciąż się rozwija. Zobaczcie niektóre z prac twórców, którzy wezmą udział w warsztatach mentorskich UPC Digital Art.

Od kilku tygodni opowiadamy wam o sztuce cyfrowej w ramach projektu UPC Digital Art. Pierwszy etap organizowanego przez nas wspólnie konkursu #ToFajnieDziała właśnie dobiegł końca. Spośród otrzymanych portfolio wybraliśmy twórców oraz zespoły, które wezmą udział w warsztatach. Ich zadaniem będzie stworzenie 30-sekundowej animacji. Finaliści pierwszego etapu wezmą także udział w specjalnych warsztatach organizowanych pod okiem mentorów takich jak Jakub Koźniewski, Radzimir Dębski, Malwina Konopacka oraz Andrzej Pągowski. Jednym z mentorów będzie także Kamil Dąbkowski, ekspert w zakresie animacji, należący do zespołu studia Platige Image. Same warsztaty odbędą się właśnie w Platige Image - miejscu, w którym powstawały tak kultowe pozycje jak 'Katedra' Tomka Bagińskiego. Wszyscy wybrani przez nas do drugiego etapu uczestnicy otrzymają od nas dalsze informacje drogą mailową.

Celem projektu jest również stworzenie pierwszego przeglądu polskiej sceny digital artowej. Poniżej możecie zobaczyć wybranych przez nas finalistów. Gratulujemy!

1. Michał Woźniak

2. Marek Brol / Sławomir Sosiński

3. Andrzej Krawczyk/Obiektywnie Mówiąc

4. Bartek Szlachcic

5. Karol Stopyra

6. Karol Kołodziński / Sugar Rhyme

7. Anna Sztwiertnia

8. Eryk Malinowski

9. Patryk Kizny

10. Jakub Hader i Radek Rudnicki

11. Aleksander Sawicki i Lech Sokołowski

12. FILMOVI

13. Cinetic Studio/Kopaniszyn Studio - Marcin Nowrotek, Magda i Michał Kopaniszyn

14. FROL-ZALESKY / Dawid Zalesky i Varvara Frol

15. masz_in / Mateusz Marchwicki, Szymon Kabała

  • upc nowe logo 2