kultura

Przegląd lokali na rodzinne wyjście z dzieckiem

Chcesz wyjść z dzieckiem, napić się w spokoju kawy i nie stresować się tym, że twój szkrab zachowuje się głośno, a inni patrzą na ciebie podejrzliwie? Polecamy miejsca przyjazne rodzicom i ich maluchom!

Miejsca przyjazne dzieciom i ich rodzicom powstają zazwyczaj z własnej potrzeby właścicieli. Współczesne mamy wcale nie chcą zamykać się w domu, szukają kontaktu z innymi kobietami, szukają też przytulnych miejsc, w których mogą wymieniać się doświadczeniami. Z każdym rokiem przybywają nowe, jednak wciąż przewijak i specjalny kącik do karmienia piersią są towarami deficytowymi. Przedstawiamy najciekawsze naszym zdaniem miejsca, które zostały stworzone z myślą o dzieciach i ich rodzicach.

likeKonik, Kraków, pl. Wszystkich Świętych 2

lokale

Klubokawiarnia likeKonik to kreatywna przestrzeń dedykowana dla dzieci i ich rodzin. Odbywają się tutaj różnego rodzaju zajęcia jak 'Smoczęta' czyli ogólnorozwojowe ćwiczenia dla maluszków do 1,5 roku czy 'Pracownia Mistrza Twardowskiego' dla nieco starszych szkrabów, które nawiązują do dorobku kulturalnego Małopolski. Można tam wypić kawę z Papui Nowej Gwinei i zbudować wieżę z olbrzymich klocków, a nawet wspiąć się na zamek ze zjeżdżalnią.

lokale
lokale

Ale Heca Cafe to lokal polecany dla rodziców, którzy boją się zostawić swoje dzieci bez opieki, a jednocześnie sami potrzebują chwili dla siebie, na spotkanie ze znajomymi. Za niewielką opłatą nad pociechami będą czuwać animatorki, które wiedzą, jak bawić się z dziećmi w małpim gaju, domku dla lalek czy gotować w specjalnej zabawkowej kuchni.

lokale
lokale

W Family Cafe można się po prostu zakochać! Dopracowane wnętrza i dbałość o detale zaskarbią sobie sympatię niejednego rodzica. Można tu wstąpić zarówno na kawę oraz ciastko, jak i niedzielny obiad.

Dla dzieci przygotowano bajeczny pokój zabaw oraz zajęcia m. in. z art foodu.

Sami chętnie byśmy z nich skorzystali.

lokale
lokale

Ha!mak to przyjazna dzieciom i rodzicom, przytulna przestrzeń we Wrocławiu. Nie jest to centrum, ale i tak polecamy się tam wybrać z bobasem. Tym, co nas najbardziej zachęca, są zajęcia dla dzieci z robotyki - przy użyciu klocków Lego WeDo dzieci bawią się i jednocześnie poszerzają swoją wiedzę i umiejętności z fizyki, mechaniki i informatyki. W tym czasie rodzice mogą napić się aromatycznej kawy lub przekąsić coś na słodko.

lokale
lokale

To miejsce polecamy przede wszystkim ze względu na niesamowity sklep, z którym połączona jest kawiarnia. Urocze zabawki i piękne książki oczarują nie tylko dzieciaki, ale także rodziców, którzy sami zapragną pobawić się nimi. Na miejscu oprócz różnego rodzaju kaw możemy skosztować ciast, naleśników czy tostów. W tym czasie maluchy mogą buszować w bajkowym domku albo w kąciku zabaw na antresoli. Kofifi posiada również bogatą ofertę zajęć zarówno dla niemowlaków (Raczkowanki), jak i starszych przedszkolaków.

lokale
lokale

Jeśli chcecie wyjść z domu z dzieckiem, ale jednocześnie szukacie rodzinnej i przyjaznej atmosfery, to Ciuciu Babka jest miejscówką obowiązkową na mapie Trójmiasta. Kolorowe fotele, kanapy, lampy i zabawki nadają życia białym ścianom. Boicie się, że wasz maluch zmieni ich odcień? Spokojnie - na malarzy czeka wielka tablica kredowa.

lokale
lokale

Fika jest szwedzkim zwyczajem spotkania przy kawie w przerwie pracowniczej. Pomysłodawczynie lublińskiej FIKI postanowiły przenieść ten rytuał na grunt rodzinnych i przyjacielskich spotkań przy kawie. I tak stworzyły swoją klubokawiarnię. Zainspirowane motywami skandynawskimi stworzyły miłą przestrzeń na wspólne zabawy rodziców i dzieci.

W bawialni znajdziemy ogrom zabawek. Najfajniejszą są bOblesy, czyli ogromne klocki konstrukcyjne, które pomagają w rozwoju koordynacji ruchowej.

llokalee
lokale

Początkowo Cafe Bajarka była po prostu księgarnią w Toruniu. Z czasem okazało się, że rodzice i ich maluchy potrzebują miejsca zabaw i kultury - w ten sposób przeobraziła się w centrum zajęć i spotkań. Zależnie od miasta w salach zabaw i animacji organizowane są specjalne warsztaty dla dzieci. Na miejscu można spróbować dobrodziejstw kawiarni a także zaopatrzyć się w piękne książki.

lokale
lokale

BabyCafe.pl jest bardzo lubiane przez rodziców i ich pociechy. Świadczą o tym liczne kartki z podróży, które zadowolone rodziny wysyłają do kawiarni, a które my możemy podziwiać na jednej z tablic. Ściana jest też pamiątką po organizowanych tam przyjęciach urodzinowych, ponieważ jubilaci odbijają na niej swoje rączki lub stópki. W menu dla dzieci znajdziemy zdrowe i naturalne jedzenie serwowane w odpowiednio małych rozmiarach, co jest dodatkowym plusem. Na rodziców czekają propozycje kaw przygotowane przez Mistrza Polski Latte Art 2010, jak latte pomarańczowo-migdałowe na zimno lub cappuccino kasztanowo-różane.

Jesienne wyjścia z dziećmi mogą być trudne z jednego powodu - ciągle zmieniającej się aury. Należy zaopatrzyć się w płaszczyki, parasolkę, ciepłą czapkę itd. I nagle jesteśmy obładowani rzeczami. Jeśli opuszcza was wtedy ochota na wyjście, zawsze możecie sobie sami zaserwować kawę, jakiej nie powstydziliby się nawet najlepsi bariści. 

  • belka

Marka Bosch tworząc nowe produkty, kieruje się filozofią - 'Technologia bliżej nas' oraz 'Prostota kluczem do sukcesu'. W ten sposób produkty o najwyższej jakości spełniają potrzeby najbardziej wymagających konsumentów. W tym roku marka zaprezentowała nową platformę AGD do zabudowy Serie | 8.

bosch

Ekspres do zabudowy Serie | 8 jest propozycją dla miłośników aromatycznej kawy. Pierścień sterujący i kolorowy wyświetlacz TFT zapewniają wygodę i łatwość obsługi, a niebanalny design urządzenia sprawia, że wpisuje się ono idealnie do najnowocześniejszych kuchni.  Wyśmienite espresso, ristretto, café crème, cappuccino czy latte macchiato można uzyskać za jednym dotknięciem, dzięki funkcji OneTouch. Bardziej wymagający kawosze mogą indywidualnie dostosować takie parametry, jak moc napoju, objętość, temperaturę oraz ilość mleka i zapisać je w funkcji MyCoffee.

Kolejnym udogodnieniem jest zastosowanie ceramicznego młynka SilentCeram Drive, dzięki któremu parzenie kawy nie przerwie rozmowy przy rodzinnym stole ani nie obudzi twojego dopiero co ukołysanego dziecka.

Twórcy ekspresu zadbali również o miłośników mlecznych kaw. Każdorazowo po zaparzeniu następuje automatyczne czyszczenie systemu spieniania mleka mocnym strumieniem pary. Dzięki temu ekspres wyręczy nas w obowiązku pamiętania o tym i zaoszczędzi nasz czas, który będziemy mogli poświęcić naszym pociechom.