markamedia

IKEA przerabia stare katalogi na poduszki

Poduszka wypchana pociętym katalogiem IKEA? Zobaczcie nowy pomysł sieci na recykling.

IKEA kontynuuje intensywną promocję swojego katalogu. Ostatnio o recenzję najnowszego wydania sieć poprosiła znanego niemieckiego krytyka literackiego, Hellmutha Karaska. Teraz firma stawia w komunikacji na recykling. Ich publikacja jest przecież drukowana w 220 milionach egzemplarzy i traci przydatność wraz z wyjściem następnej edycji. Dlatego belgijski oddział IKEA znalazł sposób na zachęcenie swoich klientów do recyklingu starych katalogów.

ikea2

Osoby, które 12 września stawią się w dowolnym oddziale belgijskiej IKEA ze starym katalogiem, opuszczą go z zupełnie nową poduszką.

Niepotrzebny katalog zostanie przepuszczony przez niszczarkę i posłuży za wypełnienie stworzonej specjalnie na tę okazję poduszki.

Wzór poduszki KÜSS został zaprojektowany przez belgijskiego designera Charlesa Kaisina. - Zainspirowały mnie cząsteczki celulozy, będące elementem składowym surowej, papierowej pulpy. Wymodelowane i wielokrotnie powtórzone dały naprawdę wyjątkowy wzór - komentuje projektant.

'Drobne rzeczy nadają życiu smak' to hasło katalogu IKEA #2016. Firma skupia się w nim na kuchni, wspólnym przygotowywaniu posiłków, domowej uprawie roślin oraz na zrównoważonym rozwoju. 'Drobne rzeczy nadają życiu smak' to hasło katalogu IKEA #2016. Firma skupia się w nim na kuchni, wspólnym przygotowywaniu posiłków, domowej uprawie roślin oraz na zrównoważonym rozwoju.
Jedną z najciekawszych nowych kolekcji jest SITTNING obejmująca różne akcesoria stołowe, które mają pomóc nam we wspólnym celebrowaniu posiłków. Jedną z najciekawszych nowych kolekcji jest SITTNING obejmująca różne akcesoria stołowe, które mają pomóc nam we wspólnym celebrowaniu posiłków.
Jednym z elementów SITTNING jest podkładka 'Logged Out', zawierająca kieszeń na smartfona, która przeciwdziałać ciągłemu sprawdzaniu urządzenia w czasie posiłku. Jednym z elementów SITTNING jest podkładka 'Logged Out', zawierająca kieszeń na smartfona, która przeciwdziałać ciągłemu sprawdzaniu urządzenia w czasie posiłku.
Naturalny korek, drewno, płótno i suszona trawa morska to materiały, które zdominowały kolekcję SINNERLIG, zaprojektowaną przez świetną londyńską designerkę Ilsę Crawford. Naturalny korek, drewno, płótno i suszona trawa morska to materiały, które zdominowały kolekcję SINNERLIG, zaprojektowaną przez świetną londyńską designerkę Ilsę Crawford.
Kolekcja SINNERLIG, proj. Isle Crawford. Kolekcja SINNERLIG, proj. Isle Crawford.
W nowym katalogu IKEA kładzie nacisk na domową uprawę roślin, ziół i warzyw. W nowym katalogu IKEA kładzie nacisk na domową uprawę roślin, ziół i warzyw.
Ważnym elementem nowego katalogu IKEA są też akcesoria do samodzielnego przygotowywania przetworów. Ważnym elementem nowego katalogu IKEA są też akcesoria do samodzielnego przygotowywania przetworów.
F55
  • belka