kultura

LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej 2015

Chcesz zobaczyć plejadę światowych gwiazd lekkoatletyki? Przyjdź 13 września na Stadion Narodowy!

Kamila Skolimowska, wybitna młociarka, mistrzyni olimpijska z Sydney, zmarła niespodziewanie w 2009 roku z powodu zatoru tętnicy płucnej. Od tamtej pory co roku organizowany jest memoriał jej pamięci, w którym biorą udział największe gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki, a samo wydarzenie z roku na rok zdobywa rangę międzynarodowego mitingu lekkoatletycznego. 

Memoriał rośnie i rozwija się z roku na rok, z małej imprezy zamienił się we wspaniały europejski mityng. Myślę że nie ma lepszego sposobu na upamiętnienie tak wspaniałego człowieka jakim była Kama, niż bycie częścią tego święta sportu - tłumaczy kulomiot, Tomasz Majewski.

memorial

Zeszłoroczna, piąta edycja imprezy po raz pierwszy odbyła się na Stadionie Narodowym i okazała się wielkim sukcesem, przez co stała się jednym z największych wydarzeń lekkoatletycznych w Europie. Na trybunach Stadionu Narodowego zasiadło 23 tys. kibiców, transmisję oglądało 1,7 mln widzów w Polsce i 65 mln na świecie. Przyjechało wtedy do Warszawy wielu utytułowanych sportowców. Poza rekordzistą świata, Jamajczykiem Usainem Boltem, na stadionie można było zobaczyć mi.in: Roberta Hartinga, Betty Heidler, Krisztiana Parsa, Reesa Hoffe, Christana Cantwella i Martine Hrasnovou.     

Wspomniany Usain Bolt pobił wówczas halowy rekord świata w biegu na 100 metrów - udało mu się osiągnąć czas poniżej 10 sekund!

Niespodziewanie dobrze zaprezentował się również Paweł Fajdek. Młociarz pobił rekord Polski wynikiem 83,48 m. 
W tegorocznej edycji kibice ponownie zobaczą Pawła Fajdka, Tomasza Majewskiego, Anitę Włodarczyk czy Piotra Małachowskiego. W porównaniu z poprzednim memoriałem, na uczestników czekają jednak dwie zmiany. Pierwsza z nich to konkurs w skoku wzwyż, który ma być przeznaczony tylko dla panów, natomiast skok w dal zostanie zastąpiony przez skok o tyczce. 

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie można kupić tutaj. Ceny zaczynają się od 19 złotych. Droższe kosztują 39, 59, 79 i 99 zł. Przewidziano też specjalne zniżki dla szkół i klubów sportowych, jak również dla osób niepełnosprawnych i dla dzieci.