kulturamarkamedia

Znany krytyk literacki recenzuje katalog IKEA

To skandal, że najpopularniejsza 'książka' na świecie, która jest drukowana w 220 mln kopii, nie została wcześniej należycie zrecenzowana!

IKEA ma coraz bardziej oryginalne pomysły na promowanie swojego katalogu. W zeszłym roku furorę w sieci zrobiło wideo, w którym szwedzka marka wyśmiewa reklamy Apple i pokazuje wyższość swojej analogowej publikacji nad iPadem.

Tym razem IKEA postanowiła jednak strollować samą siebie i poprosić krytyka literackiego, Hellmutha Karaska, o recenzję swojego katalogu.

W końcu to obecnie najpopularniejsza 'książka' na świecie, która jest drukowana w 220 mln kopii, zasługuje więc na uczciwą, profesjonalną recenzję. Z takiego właśnie założenia wyszedł znany niemiecki krytyk, który bardzo poważnie podszedł do swojego zadania. Jak podobała mu się publikacja IKEA? Przede wszystkim Karasek wytknął 'książce' zbyt dużą liczbę zdjęć, których jest znacznie więcej niż słów. Miał też wątpliwości co do sensu niektórych zdań, np. 'Mrugamy naszymi oczami' (czyimi oczami mielibyśmy mrugać?).

Krytyka rozśmieszyło także zdanie 'Szczęście to komfortowa sofa i dobry zasięg wi-fi'.

Na koniec jednak zachwycał się tym, że mimo tych wszystkich mankamentów, katalog stał się najpopularniejszą publikacją na świecie. Najlepiej jednak posłuchajcie go sami i koniecznie zwróćcie uwagę na zabawny język krytyka oraz jego subtelne prztyczki. My gratulujemy szwedzkiej firmie dystansu do siebie i czekamy na podobną akcję w Polsce. Poniżej możecie zobaczyć też co znalazło się w nowym katalogu IKEA, który recenzował Hellmuth Karasek. 

'Drobne rzeczy nadają życiu smak' to hasło katalogu IKEA #2016. Firma skupia się w nim na kuchni, wspólnym przygotowywaniu posiłków, domowej uprawie roślin oraz na zrównoważonym rozwoju. 'Drobne rzeczy nadają życiu smak' to hasło katalogu IKEA #2016. Firma skupia się w nim na kuchni, wspólnym przygotowywaniu posiłków, domowej uprawie roślin oraz na zrównoważonym rozwoju.
Jedną z najciekawszych nowych kolekcji jest SITTNING obejmująca różne akcesoria stołowe, które mają pomóc nam we wspólnym celebrowaniu posiłków. Jedną z najciekawszych nowych kolekcji jest SITTNING obejmująca różne akcesoria stołowe, które mają pomóc nam we wspólnym celebrowaniu posiłków.
Jednym z elementów SITTNING jest podkładka 'Logged Out', zawierająca kieszeń na smartfona, która przeciwdziałać ciągłemu sprawdzaniu urządzenia w czasie posiłku. Jednym z elementów SITTNING jest podkładka 'Logged Out', zawierająca kieszeń na smartfona, która przeciwdziałać ciągłemu sprawdzaniu urządzenia w czasie posiłku.
Naturalny korek, drewno, płótno i suszona trawa morska to materiały, które zdominowały kolekcję SINNERLIG, zaprojektowaną przez świetną londyńską designerkę Ilsę Crawford. Naturalny korek, drewno, płótno i suszona trawa morska to materiały, które zdominowały kolekcję SINNERLIG, zaprojektowaną przez świetną londyńską designerkę Ilsę Crawford.
Kolekcja SINNERLIG, proj. Isle Crawford. Kolekcja SINNERLIG, proj. Isle Crawford.
W nowym katalogu IKEA kładzie nacisk na domową uprawę roślin, ziół i warzyw. W nowym katalogu IKEA kładzie nacisk na domową uprawę roślin, ziół i warzyw.
Ważnym elementem nowego katalogu IKEA są też akcesoria do samodzielnego przygotowywania przetworów. Ważnym elementem nowego katalogu IKEA są też akcesoria do samodzielnego przygotowywania przetworów.
F5TBTB
  • belka