rynekmarka

Jak wygram to... (Obrzut)

O jakim samochodowym klasyku marzy najpopularniejsza pasjonatka polskiego designu 'po przejściach', Emilia Obrzut?

W naszym cyklu 'Jak wygram to...' pytamy kreatywnych przedstawicieli różnych branż o marzenia, jakie spełniliby po wielkich wygranych. Tym razem postanowiliśmy zmienić formułę. Odpowiadający mają do zagospodarowania nie jednorazową, kilkumilionową wygraną w Lotto, lecz comiesięczny przypływ gotówki w wysokości 5000 zł, w dodatku gwarantowany przez 20 lat! Gra Ekstra Pensja - nowa propozycja Totalizatora Sportowego - to spokojna przyszłość i realne sumy, które co miesiąc będą zasilać budżet zwycięzcy.

A na co swoją Ekstra Pensję przeznaczyłaby Emilia Obrzut?

Pierwsza myśl, która przychodzi mi do głowy, to... urlop! Najpierw poleciałabym zobaczyć sekwoje - to moje jedyne marzenie, którego realizacja jest tak bardzo uzależniona od stanu konta. Potem zainwestowałabym w bitego ze wszystkich stron, gangsterskiego Mercedesa o kolorze marynarki z lat dziewięćdziesiątych lub odkupiłabym od przyjaciela jego białe Volvo 940 kombi i - postarawszy się o przyjemne towarzystwo z ważnym prawem jazdy - zapakowałabym psa i wyruszyła na objazdówę po wszystkich rozsianych po Europie znajomych. Zapewne szybko zaczęłoby mi brakować kreatywnych wyzwań, więc po naładowaniu baterii potraktowałabym dodatkowy budżetjak kilkuletnie stypendium, które umożliwiłoby mi skupienie się na rozwoju własnych projektów. Bardzo chciałabym przekształcić Wystawkę w projekt wystawienniczy, dlatego zapewne wynajęłabym od miasta za horrendalnie wysoki czynsz jeden z fińskich domków na Jazdowie, który ocaliłabym od wyburzenia, przekształcając go w kolektywnie tworzone muzeum polskiego designu. Sama skupowałabym do niego eksponaty na pchlich targach, płacąc za nie tyle, ile są warte w Desie, co obu stronom transakcji zdecydowanie podniosłoby morale. A gdyby coś mi zostało, raz na jakiś czas z czystej perwersji opłacałabym sobie ZUS... z góry.

Emilia Obrzut, projektantka graficzna z własnym studiem Obszar Roboczy. Z zamiłowania kolekcjonerka dizajnu 'po przejściach', który prezentuje na fanpage'u Wysoki Połysk. Jest współautorką projektu Wystawka, na którym z pomocą Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej tworzy cyfrowe archiwum polskiego designu. 

Quiz: sprawdź, co Tobie potrzebne jest do szczęścia

Ładuję quiz luty 2015... 

  • lotto