marka

Tak będzie wyglądać nowa linia designu BMW

Znudziły ci się BMW? Już niedługo ujrzysz ich nową odsłonę.

W 2009 roku Chris Bangle przestał być szefem designu BMW. Razem z nim skończyła się pewna epoka bawarskiej marki. Co prawda w roku 2012 BMW zanotowało rekordową sprzedaż w całej swojej historii, ale to właśnie za sprawą modeli, które wyszły spod ręki Bangle'a. Stworzony przez niech wzorzec był chętnie kopiowany przez inne marki segmentu premium (Lexus) albo takie, które do niego aspirują (Mazda) czy ostatnio nawet Alfa Romeo.

To, co widzimy obecnie na ulicach, to kontynuacja jego filozofii, rozwijanej m.in. przez jego uczniów i przyznajmy szczerze - nieco już wyeksploatowana.

Jaskółką zmian było zaprezentowane rok temu i8. To supercar i pamiętajmy, że jego proporcje trudno przeszczepić na 'zwykłą' trójkę czy piątkę. Zaprezentowane właśnie w USA BMW 3.0 CSL Hommage R sugeruje jednak, że już niedługo poznamy odmłodzony język designu BMW. Pierwsze zdjęcia nowego CSLa mogliśmy zobaczyć już w maju. Kilka miesięcy później widzimy, że projekt dojrzał, stał się bardziej przystępny i łatwiejszy do zaadaptowania do pozostałej gamy modeli.

Oprócz designu zewnętrznego w nowym CSL w sposób zdecydowany położono nacisk na augmented reality, dzięki czemu interfejs wnętrza samochodu został maksymalnie zredukowany i zyskał surowy, minimalistyczny charakter. Ciekawe czy kolejna generacja modeli BMW będzie w większym stopniu wykorzystywała tę technologię? Rewolucja tradycyjnie zacznie się od serii 5, która na rynku zadebiutuje już pod koniec 2016 roku.

bmw 3.0 csl
bmw 3.0 csl
bmw 3.0 csl
bmw 3.0 csl
bmw 3.0 csl
bmw 3.0 csl
bmw 3.0 csl
bmw 3.0 csl
bmw 3.0 csl
  • belka