rynekmarka

Jak wygram to... (Molenda)

Na co dodatkową pensję przeznaczyłby architekt i łowca fal Mikołaj Molenda?

W naszym cyklu 'Jak wygram to...' pytamy kreatywnych przedstawicieli różnych branż o marzenia, jakie spełniliby po wielkich wygranych. Tym razem postanowiliśmy zmienić formułę. Odpowiadający mają do zagospodarowania nie jednorazową, kilkumilionową wygraną w Lotto, lecz comiesięczny przypływ gotówki w wysokości 5000 zł, w dodatku gwarantowany przez 20 lat! Gra Ekstra Pensja - nowa propozycja Totalizatora Sportowego - to spokojna przyszłość i realne sumy, które co miesiąc będą zasilać budżet zwycięzcy.

A na co swoją Ekstra Pensję przeznaczyłby Mikołaj Molenda?

Gdyby zaproponowano mi stałą, dodatkową pensję w wysokości 5 tysięcy złotych miesięcznie, na pewno nie wprowadzałbym jej do budżetu na codzienne wydatki. Gromadziłbym wpłaty przez cały rok, a po 12 miesiącach, z sumą 60 tysięcy zacząłbym działać! Jedną z moich pasji jest film - zarówno wymyślanie produkcji, jak i aktywne uczestniczenie w zdjęciach. W tej chwili, z uwagi na intensywne życie zawodowe, nie znajduję czasu i energii na poszukiwania kooperacji i sponsorów, którzy umożliwiliby mi zrealizowanie kolejnych pomysłów. Gdybym miał co roku budżet na start, wówczas sprawy wyglądałyby zupełnie inaczej. Możliwość wyprodukowania jednego niszowego filmu rocznie przez najbliższe 20 lat jest bardzo ekscytująca! Zacząłbym od zrealizowania drugiej części naszego filmu surfingowego z roku 2012 - 'El Sueno'. Chciałbym znów odbyć tę podróż, zobaczyć, co zmieniło się w życiu głównych bohaterów oraz jak zmieniły się fale, na których niegdyś pływaliśmy. Ponieważ lubię opowiadać o tematach, które mnie osobiście dotyczą, pasjonują i które staram się aktualnie zgłębić, na kolejny rok zaplanowałbym film o szybownictwie. Na pewno pojawiłaby się też deskorolka. Myślę, że z czasem i wiekiem przeniósłbym się w tematy pozasportowe - zapewne rozpocząłbym od dokumentu o projektowaniu i produkcji mebli. A w alternatywnej wersji wydarzeń wziąłbym pożyczkę w wysokości 1mln złotych i spłacał ją wraz z odsetkami przez kolejne 20 lat. Pożyczone pieniądze zainwestowałbym w wybraną spółkę technologiczną.  

Mikołaj Molenda - architekt, projektant interdyscyplinarny. Współzałożyciel marki tylko oraz studia projektowego Bridge.

molenda

QUIZ: Sprawdź, co Tobie potrzebne jest do szczęścia  

 Ładuję quiz luty 2015... 

  • lotto