rynekkultura

LOTTO Lato przewodnik: Trójmiasto

Koncert na sopockiej plaży Gus Gus, nie jest jedyną atrakcją tego sezonu w Trójmieście. Zobaczcie, czego jeszcze nie możecie przegapić!    

Będąc w Trójmieście, zawsze mamy wolność wyboru. Jeśli chcemy zaczerpnąć historii, Gdańsk opowie nam o swojej barwnej przeszłości, zaprowadzi brukowanymi uliczkami do starego portu nad Motławą, każe dojść do dawnej bramy stoczni i odwiedzić nowoczesne Europejskie Centrum Solidarności. Spacerując po osiedlach gdańskiej Zaspy, poznamy największą w Polsce Miejską Galerię Murali. Jeśli potrzebujemy wypoczynku na plaży, a wieczorem zabawy do białego rana, Sopot będzie miejscem idealnym. Porwie nas na swoje piaski, na legendarne molo, oprowadzi po pięknych zabytkowych willach, zabierze do parku i zatańczy z nami w ciepłą letnią noc. Relaks po hucznych imprezach zapewni nam innowacyjna Gdynia. Wędrówki szlakiem modernistycznej architektury, nadmorski bulwar i widok na całe Trójmiasto z Kamiennej Góry dodadzą energii i chęci do dalszych odkryć, bo Trójmiasto to przecież siła z potrójną mocą.   

 

Zatoka Sztuki, Sopot,  LOTTO MUSIC

zatoka

W tym sezonie okazji do odwiedzin tego najbardziej prestiżowego w kraju kurortu nie brakuje. Kultowa już Zatoka Sztuki, wspólnie z LOTTO jako partnerem strategicznym i tytularnym miejsca, przygotowała cykl koncertów gwiazd z Polski i z zagranicy w ramach LOTTO MUSIC. W połowie lipca (17.07) klubowe brzmienia zafunduje francuski DJ Bob Sinclar, a 23.07 czym jest dancehall, pokaże Sean Paul. Lipcowy line up zamknie liryczny Hey, a sierpniowy otworzy głos młodego pokolenia, zespół Curly Heads. Niewątpliwie najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem będzie występ 13 sierpnia na plażowej scenie zespołu Gus Gus, twórców muzyki elektronicznej z Rejkiaviku. Ich koncerty to multimedialne happeningi, podczas których przy dźwiękach energetycznej muzyki będziemy mogli oglądać widowiskowe efekty świetlne i projekcje video artów. Muzyczny sezon wakacyjny zakończy 21 sierpnia koncert Fisz Emade. W tym roku nowością będzie cykl imprez ‘LOTTO Beach Party’, czyli cotygodniowe występy czołowych DJ-ów z kraju i z zagranicy, m.in. RAE, Rona Carrola, TYGA, TIMO MAAS, MICHAEL CAnitrot czy Barbara Tucker & Friends. 

Atrakcje Trójmiasta:

willa

Willa Bergera w Sopocie

Wyjątkowa rezydencja powstała pod koniec XIX wieku,  była letnim domem Johanna Bergera, gdańskiego radcy handlowego. Tuż po wojnie została siedzibą artystycznej Szkoły Sopockiej, którą do życia powołali lokalni artyści. Sopocka willa miała również swój epizod filmowy – w 1985 roku budynek i otaczający go ogród pojawiły się w okultystycznym horrorze ‘Medium‘. Dziś jest architektoniczną perłą Sopotu, która w połowie funkcjonuje jako tymczasowa galeria sztuki. 

stocznia

Europejskie Centrum Solidarności

Potężna, ekspresyjna, pokryta stalą corten bryła niczym okręt zacumowała obok legendarnej bramy, prowadzącej na teren Stoczni Gdańskiej. Budynek mieści stałą ekspozycję, która w nowoczesny, interaktywny sposób opowiada historię działającego w Stoczni Gdańskiej związku zawodowego. Wystawa za pomocą oryginalnych eksponatów, filmów, dokumentów, wycinków prasowych, archiwalnych nagrań, a także projekcji i prezentacji na ekranach dotykowych opowiada historię Solidarności od początku jej istnienia, przez strajki, stan wojenny, obrady Okrągłego Stołu, wybory w 1989 roku, aż po ‘triumf wolności‘– jak nazwali organizatorzy salę zamykającą ekspozycję.     

kliff

Klif Orłowski

Spacer Klifem Orłowskim w Gdyni jest świetną propozycją dla miłośników aktywnego odpoczynku nad morzem. Tym, którym uda się wejść na klif, widok na całą Zatokę Gdańską, a przy dobrej widoczności nawet na Półwysep Helski, zrekompensuje każdą kroplę potu wyciśniętą podczas wspinaczki. W wyniku stałego kontaktu z morskimi falami kształt klifu ciągle się zmienia, co jeszcze bardziej podkreśla jego unikatowość. 

  • lotto