marka

Jak wygram to... (Zielińska)

Na co dodatkową pensję przeznaczyłaby miłośniczka szybkiej jazdy i samochodów Ada Zielińska?

W naszym cyklu 'Jak wygram to...' pytamy kreatywnych przedstawicieli różnych branż o marzenia, jakie spełniliby po wielkich wygranych. Tym razem postanowiliśmy zmienić formułę. Odpowiadający mają do zagospodarowania nie jednorazową, kilkumilionową wygraną w Lotto, lecz comiesięczny przypływ gotówki w wysokości 5000 zł, w dodatku gwarantowany przez 20 lat! Gra Ekstra Pensja - nowa propozycja Totalizatora Sportowego - to spokojna przyszłość i realne sumy, które co miesiąc będą zasilać budżet zwycięzcy. 

Jak większość młodych ludzi robiących w kulturze, pierwszą dodatkową wypłatę wydałabym na zabawę. Myślę, że plan zagospodarowania dodatkowych pięciu tysięcy miesięcznie przyszedłby po pół roku. Pierwszym punktem w moim planie byłoby zapłacenie wszystkich mandatów z odsetkami oraz opłatami za sprawy sądowe, które nigdy się nie odbyły. Wtedy też przestałabym opowiadać wszystkim znajomym, że mandaty się przedawniają. Robię to tylko po to, żeby czuć się lepiej. Założyłabym firmę, żeby wystawiać ludziom faktury i byłoby mnie stać na 1200 zł podatku miesięcznie. Wtedy też, z dodatkową pensją oraz zdolnością kredytową, przez kilka lat uzbierałabym sobie na BMW E30, Volvo 760 i Saaba 900. Jeździłabym nimi na wakacje, weekendowe wycieczki, a w tygodniu patrzyłabym przez okno, jak ładnie wyglądają, kiedy zajmują wszystkie miejsca parkingowe pod moją klatką. Co jakiś czas kupowałabym sobie nowy obiektyw albo lampę. Poszłabym na jakiś fajny kurs bezpiecznej jazdy albo pisania scenariusza. Pojechałabym na najlepszy staż, jaki mogłabym wymyślić, do L.A. albo Nowego Jorku, a po powrocie przez rok nie mówiłabym o niczym innym. Po 20 latach, kiedy moje dzieci będą wybierały się na studia, czyli będą kosztować najwięcej w swoim dotychczasowym życiu, dodatkowe 5000 zł się skończy. Zakładam, że wtedy zacznie się kryzys wieku średniego. Na sam koniec mam pytanie do redakcji. Czy ta dodatkowa pensja 5 tysięcy jest na umowę o pracę i wpływa na wysokość emerytury?

Ada Zielińska - ur. 1989, absolwentka Wydziału Sztuki Mediów na warszawskiej ASP. Robi zdjęcia i wideo, pracuje jako grafik. Lubi samochody i bieganie. Mieszka w Warszawie.

zielinska

QUIZ: Sprawdź, co Tobie potrzebne jest do szczęścia 

Ładuję quiz luty 2015... 

  • bela