rynek

IKEA stawia na wytrzymałość - akacjowe meble w natarciu

Najnowsza kolekcja mebli i akcesoriów kuchennych Skogsta z pewnością podbije serca miejskich drwali. Surowe, akacjowe drewno nie tylko pięknie wygląda, ale jest wyjątkowo praktyczne.

Sercem Skogsta, najnowszej kolekcji mebli i akcesoriów do kuchni i jadalni, są drzewa akacjowe. To wyjątkowo odporne drewno najczęściej wykorzystuje się do produkcji mebli zewnętrznych. IKEA zwracając uwagę na ogrom naszych codziennych obowiązków, chciała stworzyć meble, które w nienagannym stanie będą służyć przez wiele lat. Kolekcja mebli jest typowo warsztatowa i składają się na nią m.in.: wyspa kuchenna, stołki, krzesła, ławka, skrzynka na narzędzia i owoce czy deski do krojenia. Wszystkie produkty pochodzą z litego, akacjowego drewna, które poddane zostało nie lakierowaniu, a woskowaniu, co jeszcze bardziej podkreśliło jego naturalność. 

ikea
ikea

Drzewo akacji zaliczane jest do tych szybko rosnących. Zaledwie po 8-10 latach wzrostu można je wykorzystać do produkcji mebli. Z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju to bardzo dobry wybór, ponieważ akacja traktowana jest jako materiał odnawialny. Projektanci IKEA wykorzystali zarówno biel, jak i rdzeń drzewa. W efekcie powstało wyjątkowe połączenie jaśniejszych i ciemniejszych kawałków drewna. Przedsmak najnowszej kolekcji możenie zobaczyć na poniższych zdjęciach. W Polsce Skogsta będzie dostępna dopiero na wiosnę 2016 roku, ale już wiemy, że warto na nią czekać.

ikea
ikea
ikea
ikea
ikeai
ikea
ikea
ikeaaa
ikea
  • belka