rynekkulturamarka

Jak wygram to... (Sufin)

Na co dodatkową pensję przeznaczyłby Michał Sufin, pisarz, scenarzysta, współzałożyciel teatru improwizowanego Klancyk? Jego odpowiedź wcale nie jest taka śmieszna!

W naszym cyklu 'Jak wygram to...' pytamy kreatywnych przedstawicieli różnych branż o marzenia, jakie spełniliby po wielkich wygranych. Tym razem postanowiliśmy zmienić formułę. Odpowiadający mają do zagospodarowania nie jednorazową, kilkumilionową wygraną w Lotto, lecz comiesięczny przypływ gotówki w wysokości 5000 zł, w dodatku gwarantowany przez 20 lat! Gra Ekstra Pensja - nowa propozycja Totalizatora Sportowego - to spokojna przyszłość i realne sumy, które co miesiąc będą zasilać budżet zwycięzcy.

A na co swoją Ekstra Pensję przeznaczyłby Michał Sufin?

Mając comiesięczny budżet w wysokości 5000 zł, bez wahania przeznaczyłbym go na założenie własnej telewizji internetowej, na wzór e-teatr tv. Jako osoba głęboko wierząca, że zgodnie z Mcluhanowską zasadą nowa technologia adaptuje jej starsze formy w zdegenerowanej formie, obawiam się, czy rzeczywiście wolność i dezynwoltura internetowej rewolucji pozwoli osiągnąć jakość i tak już zmarniałego medium, jakim są telewizje. Ciekawym jednak eksperymentem byłby jednokierunkowy kanał komunikacji w e-świecie. W sytuacji, w której jakość programów klasycznej telewizji uzależniona jest od słupków, kameralny program teatralno-kabaretowy uniezależniony od praw rynku, mógłby stać się mekką dla wszystkich, tęskniących za formami wysokimi zawartymi w ramach szklanego ekranu – takimi jak Kabaret Starszych Panów. 5000 zł to wystarczająco dużo i zarazem wystarczająco mało, by taką kwotę przeznaczyć na działalność niepoddającą się prądom inercji trollingu, lajków czy umiłowanych przez reklamodawców wyświetleń. W czasach absolutnej porażki telewizji misyjnej byłby to cel, na który chętnie przeznaczyłbym wygrane pieniądze.

Michał Sufin – pisarz, scenarzysta, współzałożyciel teatru improwizowanego Klancyk i dyrektor Klubu Komediowego, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Windą w bok, organizacji administrującej sceną przy Placu Zbawiciela. Jest autorem książki 'Warszawskie wersety'. Od ponad 8 lat zajmuje się improwizacją sceniczną, którą uprawia nie tylko jako aktor, ale i instruktor. Jest współautorem trzech odcinków spektaklu 'Fabularny przewodnik po'. Autor adaptacji scenicznej spektaklu 'Halo Szpicbródka' w teatrze Syrena, twórca dialogów do filmu 'Powstanie Warszawskie'. Napisał kilka satyrycznych artykułów do czasopism.

klancyk

QUIZ: Sprawdź, co Tobie potrzebne jest do szczęścia 

 Ładuję quiz luty 2015...

  • lotto