kulturamarkamedia

Jak wygram to... (Czajkowski)

Jako didżej występował już w Meksyku, Kalifornii czy na naszym gdyńskim Open'erze. Na co swoją dodatkową pensję wydałby Miko Czajkowski?

W naszym cyklu 'Jak wygram to...' pytamy kreatywnych przedstawicieli różnych branż o marzenia, jakie spełniliby po wielkich wygranych. Tym razem postanowiliśmy zmienić formułę. Odpowiadający mają do zagospodarowania nie jednorazową, kilkumilionową wygraną w Lotto, lecz comiesięczny przypływ gotówki w wysokości 5000 zł, w dodatku gwarantowany przez 20 lat! Gra Ekstra Pensja - nowa propozycja Totalizatora Sportowego - to spokojna przyszłość i realne sumy, które co miesiąc będą zasilać budżet zwycięzcy.

A na co swoją Ekstra Pensję przeznaczyłby Mikołaj Czajkowski?

To bardzo fajne pytanie! Policzmy: dodatkowe 5 tys. miesięcznie przez 20 lat to jakieś 1,2 mln. Mógłbym za to kupić Ferrari Californię albo mieszkanie, ale takie bez szału na Powiślu, bo wiadomo - kredyt, koszt kredytu i wyszłoby, że mam na chatę pół miliona. Obie pierwsze opcje są średnio mądre i generalnie nuda, więc just leave it. W myśl zasady 'stop getting ready and get started', bez wątpienia zainwestowałbym we własny projekt. Oczywiście na początku z miejsca biorę kredyt, żeby mieć przy sobie całą gotówkę od razu - wówczas uderzam w gastronomię albo w aplikację lub platformę komunikacyjną. Gastronomię poznałem od kuchni, grając przez ostatnie lata tydzień w tydzień w klubach, kawiarniach i wszystkich innych miejscach, gdzie wieczorem odpalany jest vibe na taniec i zimne drinki. Dzięki koneksjom z naprawdę super kotami z branży byłbym spokojny o ten projekt. Co więcej, nie musiałbym wydać wszystkiego z pozyskanej kasy, więc w razie porażki nie zostałbym z niczym. Jeśli chodzi o realizację platformy, gdzie ludzie wymienialiby się informacjami bądź emocjami, mamy z przyjaciółmi kilka pomysłów, które niewykluczone, że nawet i bez tych 5000 zł ujrzą światło dzienne, więc in the end, dopalenie tego taką kwotą wpłynęłoby tylko pozytywnie na komfort pracy i realizację planu marketingowego produkcji. Jeśli mam zmieścić się w 1000 znaków to to by było na tyle!

Mikołaj Czajkowski - absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i student Akademii Leona Koźmińskiego. W tygodniu pełni funkcje managera w Isobar Poland, odpowiada m.in. za projekty dla grupy Orlen na rynku czeskim. Wcześniej pracował w agencji K2. Weekendami grywa jako didżej. Autor i producent klipów powstałych w Berlinie i San Francisco. Oficjalny ambasador marki Philips Sound. Mieszka na warszawskim Powiślu.

miko

QUIZ: Sprawdź, co Tobie potrzebne jest do szczęścia

Ładuję quiz luty 2015...

  • lotto
miko