rynekkulturamarka

Zaskakująca kolaboracja IKEA

IKEA łączy siły z prowokującym projektantem awangardowej mody - Walterem Van Beirendonckiem. Czego możemy spodziewać się po tej współpracy? 

Dotychczas IKEA chyba nie kojarzyła się nikomu z artystyczną awangardą. Niedługo to się jednak zmieni, bo szwedzki gigant zapowiedział wspólny projekt z Walterem Van Beirendonckiem, kontrowersyjnym projektantem znanym z przynależności do kolektywu antwerpskiej szóstki. Co producent praktycznych mebli zamierza zrobić z twórcą takich kolekcji jak 'Sex Clown' czy 'Lust Never Sleeps'?

W ramach tej współpracy projektant ma stworzyć serię pięciu nadruków na pościele i poduszki, które wejdą do sprzedaży dopiero w czerwcu 2016. W wideo udostępnionym przez IKEA Van Beirendonck uchyla rąbka tajemnicy na temat kolekcji. - Moje nadruki mają opowiadać historie postaci, które mieszkają w chmurach, na księżycu oraz na słońcu i płaczą, widząc ile złego dzieje się obecnie na świecie, a ich łzy tworzą w chmurach gigantyczne dziury (...) Dla każdej z tych postaci zaprojektuję nie tylko dedykowany nadruk, ale także fakturę tkaniny - zapowiada projektant. Na razie trudno powiedzieć co dokładnie ma na myśli, wystarczy jednak spojrzeć na poprzednie prace Waltera Van Beirendoncka, żeby wiedzieć, czego można się po nim spodziewać.

Walter
Walter
Walter
Walter
Walter
IKEA
Walter
ikea
ikea