rynektechnologiamarka

Tydzień bez ładowarki do smartfona !!!KONKURS!!!

Przez 7 dni testowaliśmy, jak działają produkty IKEA umożliwiające bezprzewodowe ładowanie telefonów. Sprawdźcie, co trzeba zrobić, żeby je wygrać w naszym konkursie.

W ofercie IKEA pojawiły się właśnie meble i elementy wyposażenia wnętrz, umożliwiające bezprzewodowe uzupełnianie energii w urządzeniach mobilnych. Zaprojektowano je w taki sposób, by znalazło się w nich miejsce na ładowarki indukcyjne, do których nie trzeba podłączać telefonu (wystarczy jedynie położyć go na zaznaczonym plusem miejscu).

Nowe produkty działają w oparciu o technologię Qi, którą obecnie wspiera 80 modeli smartfonów.

Dla posiadaczy urządzeń, które jeszcze nie obsługują tego rozwiązania (m.in. iPhone’ów), przygotowano specjalne nakładki, pozwalające wyeliminować ten problem. IKEA wprowadziła w sumie cztery różne rozwiązania tego typu. Oprócz lampek i poręcznych stolików z funkcją ładowania w ofercie szwedzkiej firmy znajdą się estetyczne pady do ładowania oraz ładowarki indukcyjne, które można wbudować w dowolne drewniane meble (wszystkie możecie zobaczyć tutaj). Produkty z tej serii są o około 100 zł droższe od swoich analogowych odpowiedników. W zeszły piątek dostaliśmy kilka z nich do przetestowania. Postanowiliśmy sprawdzić, czy dzięki nim uda nam się przetrwać tydzień bez tradycyjnej ładowarki.

NORDMÄRKE - potrójny pad do ładowania bezprzewodowego (279 zł) NORDMÄRKE - potrójny pad do ładowania bezprzewodowego (279 zł)

Testowaliśmy lampę stojącą VARV, pad NORDMÄRKE pozwalający ładować bezprzewodowo trzy telefony jednocześnie oraz zestaw nakładek do iPhone-ów VITAHULT. Zgodnie z zapewnieniami IKEA ich obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy podłączyć produkt do prądu i położyć w wyznaczonym miejscu smartfona z nakładką, która zastępuje tradycyjny case. Nie trzeba ściągać żadnych aplikacji ani niczego konfigurować. Ładowanie rozpoczyna się automatycznie, warto jednak pamiętać, że cały proces trwa trochę dłużej niż standardowo. Należy też uważać, żeby postawić telefon dokładnie na znaku '+', który wtedy delikatnie się podświetla. 

VARV - lampa do bezprzewodowego ładowania (399 zł) VARV - lampa do bezprzewodowego ładowania (399 zł)

Czy posiadacze tych innowacyjnych mebli i elementów wyposażenia wnętrz faktycznie będą mogli zapomnieć o tradycyjnych ładowarkach? Tak, ale pod pewnymi warunkami (nam przez siedem dni się udawało). Przede wszystkim warto wyposażyć się w kilka takich produktów, np. mieć lampę w domu i potrójny pad w pracy. Idealnie byłoby, gdyby takie pady były też na wyposażeniu różnych restauracji i barów. Wtedy tradycyjną ładowarkę można by zabierać za sobą tylko dłuższe wyjazdy czy wakacje.

NORDMÄRKE - pojedynczy pad do ładowania bezprzewodowego NORDMÄRKE - pojedynczy pad do ładowania bezprzewodowego

!!! UWAGA KONKURS !!! 

 

Mamy do rozdania trzy pojedyncze pady NORDMÄRKE! Chcesz mieć jeden z nich? Napisz w komentarzach pod postem dlaczego to właśnie Ty powinieneś go dostać. Wygrywają trzy odpowiedzi z największą ilością lajków. Wyniki w środę 29 kwietnia.