kulturatechnologia

Weź ślub online dzięki IKEA

Marzysz o ślubie wśród najbliższych, ale oni porozjeżdżali się po całym świecie i nie mogą dzielić tej chwili z tobą? Dzięki IKEA to już nie problem, firma stworzyła usługę pozwalającą uczestniczyć w tej ceremonii online. 

Rozwój taniej komunikacji sprawia, że odległości przestają mieć znaczenie. Coraz więcej ludzi decyduje się na długotrwały wyjazd do innego kraju w celach zarobkowych, edukacyjnych lub podróżniczych. Siłą rzeczy zwiększa się przez to ilość par, rodzin i grup towarzyskich żyjących ze sobą na odległość. Co prawda nowoczesne technologie pozwalają im pozostawać w stałym kontakcie, nie da się jednak ukryć, że Skype nie zawsze zdaje egzamin. Trudno sobie np. wyobrazić ważną uroczystość rodzinną, w której część osób uczestniczy za pośrednictwem tego programu. Ten problem chce rozwiązać IKEA. Na pierwszy ogień firma wzięła jedną z najważniejszych uroczystości w życiu człowieka, czyli ślub. O co chodzi?

W zeszłym tygodniu szwedzka firma uruchomiła serwis, który umożliwia parom zorganizowanie ślubu dla rodziny i przyjaciół przebywających w różnych częściach globu. Jego działanie jest bardzo proste. Wystarczy wejść tutaj, wybrać wirtualne otoczenie, w którym ma dojść do zawarcia związku małżeńskiego (w ofercie plaża, dach drapacza chmur, farma i tradycyjna biała sala wypełniona balonami) oraz grupę najbliższych mających wziąć udział w ceremonii za pośrednictwem komputera wyposażonego w kamerę internetową. Oczywiście żeby ślub był ważny, para wraz z księdzem lub urzędnikiem muszą przebywać w jednym miejscu, cała reszta nie musi się jednak specjalnie fatygować na wydarzenie. Na koniec pozostaje tylko zapytać dlaczego firma specjalizująca się w produkcji mebli bierze się za organizację ślubów online? - Zawsze staramy się znaleźć możliwie proste i tanie rozwiązania codziennych problemów. Tak samo jest w tym przypadku - piszą przedstawiciele IKEA. Poniżej możecie zobaczyć jak działa 'Wedding online'.