rynekkulturamarka

Jak wygram to... (Niepsuj)

Rysowała dla marek takich jak Nike, Converse czy Apple Polska. Przeczytajcie, na co dodatkową pensję przeznaczyłaby jedna z najpopularniejszych ilustratorek młodego pokolenia, Ola Niepsuj.

W naszym cyklu 'Jak wygram to...' pytamy kreatywnych przedstawicieli różnych branż o marzenia, jakie spełniliby po wielkich wygranych. Tym razem postanowiliśmy zmienić formułę. Odpowiadający mają do zagospodarowania nie jednorazową, kilkumilionową wygraną w Lotto, lecz comiesięczny przypływ gotówki w wysokości 5000 zł, w dodatku gwarantowany przez 20 lat! Gra Ekstra Pensja - nowa propozycja Totalizatora Sportowego - to spokojna przyszłość i realne sumy, które co miesiąc będą zasilać budżet zwycięzcy.

A na co swoją Ekstra Pensję przeznaczyłaby Ola Niepsuj?

Gwarantowana miesięczna pensja w wysokości 5000 złotych to nie lada okazja, by spełniać swoje codzienne marzenia. Dysponując taką sumą, wynajęłabym własne studio na poddaszu, na warszawskim Mokotowie. Lokal miałby duże okno, dzięki czemu moja pracownia byłaby przez większość roku pełna dziennego światła. Po kilku miesiącach skompletowałabym potrzebne sprzęty i urządziła w nowej pracowni warsztat sitodruku. Poza tym rozpoczęłabym kolekcjonowanie plakatów - resztę pensji wydałabym w antykwariatach, polując na prace Andrzeja Krajewskiego, Jana Młodożeńca i Henryka Tomaszewskiego. W nowym studiu na pewno znalazłoby się miejsce na jeden z moich ulubionych cyrkowych plakatów Wiktora Górki. Po dwudziestu latach kupowania posiadałabym niezły zbiór prac polskich plakacistów - mogłabym wówczas stworzyć własną galerię i udostępniać zbiory wszystkim zainteresowanym.

Ola Niepsuj jest ilustratorką i graficzką. Mieszka i pracuje w Warszawie. Projektuje plakaty, identyfikacje wizualne oraz infografiki, rysowała dla marek takich jak Nike, Converse, Braun, Apple Polska. Prace Oli Niepsuj wyróżniono w prestiżowym roczniku American Illustration i dwukrotnie nagrodzono w kategorii 'ilustracja' w konkursie Klubu Twórców Reklamy. Jej twórczość zdobyła uznanie na wystawach w Polsce i za granicą.

niepsuj

Ładuję quiz luty 2015...

  • lotto