rynektechnologia

Jak zbudowaliśmy platformę, która usunie kłody spod nóg wszelkim wizjonerom

Para buch, koła w ruch, neurony pstryk i… rusza pierwszy zasilany sztuczną inteligencją akcelerator biznesu. Brzmi górnolotnie, ale warto czytać dalej!

W wersji beta wystartował Internest – nasza platforma dedykowana społecznościowemu rozwojowi projektów z pogranicza designu i technologii. Stworzyliśmy ją jako miejsce spotkań przedsiębiorców z rynkiem, przestrzeń dla tych, którzy chcą urzeczywistnić własne pomysły lub włączyć się w działania innych. Chcesz wiedzieć, jak to działa? Obejrzyj ten krótki film i do końca dnia miej problem z pozbyciem się z głowy towarzyszącej mu muzyczki.

Nie będziemy skromni, ale szczerzy, mówiąc, że to, co wyróżnia nas na rynku, to nie tylko otwarcie dla wszystkich kreatywnych i pracowitych wirtualnej przestrzeni, gdzie mogą się pokazać i rozwijać; nie tylko ludzkie i uczciwe podejście do wynagradzania osób za ich pracę; nie tylko stworzenie samoregulującego się systemu aplikowania tylko tam, gdzie masz jasno określone warunki i wymagania, ale też - dacie wiarę? - wykorzystanie sztucznej inteligencji do realizacji celów biznesowych obu stron rynku.

Platformę zbudowaliśmy w oparciu o sieć neuronową, która uczy się preferencji użytkowników, by sugerować im potencjalnie najbardziej interesujące projekty i oferty pracy.

Jak kiedyś już wspominaliśmy na łamach F5, pomysł na stworzenie Internest powstał w wyniku śledzenia trudności, z jakimi borykają się przedsiębiorcy, i z chęci ułatwienia im rozwoju ich biznesu. Było tam o huczących od dobrych pomysłów głowach, za którymi szły częste zgrzyty siekaczy i obfite łzy porażki w oku. Zbyt późno pojawiała się myśl, że powodem niepowodzenia niekoniecznie jest brak funduszy, ale częściej brak czasu, kontaktów czy wiedzy o samym rynku. Postanowiliśmy zrobić coś, co tym zdeterminowanym wizjonerom usunie największe kłody spod nóg.

Co więc wymyśliliśmy? Jedną z głównych funkcjonalności, jakie przypisaliśmy Internest, stało się tworzenie własnych projektów i angażowanie społeczności w ich realizację. Na platformie każdy sam określa kogo i czego potrzebuje, w jaki sposób będzie weryfikować umiejętności osób zainteresowanych współpracą i jak ich wynagrodzi. Może na przykład skorzystać ze wsparcia innych użytkowników przy optymalizacji modelu biznesowego, zbudować zespół ludzi lub zebrać środki na realizację swojego przedsięwzięcia. Wszystko po to, by współdzielić ryzyko i maksymalizować szanse w biznesie.

Koncepcja opiera się na crowdsourcingu i ekonomii współdzielenia, (z ang. sharing economy). Możesz m.in. zebrać pieniądze od ludzi, by następnie przekazać je w formie wynagrodzenia za wykonaną pracę, zgłoszone pomysły, rozwiązane problemy.

Jeśli czytasz to siedząc w korpo dolinie, jadąc 30 km do pracy, kolejny raz podgrzewając herbatę w mikrofalówce - nie martw się, że nie masz czasu na kanapkę. Nie zawsze trzeba mieć własny projekt biznesowy, by z satysfakcją korzystać z Internest. Platforma jest przestrzenią rozwoju projektów, w które użytkownicy mogą się angażować. Wystarczy stworzyć profil i opisać swoje zainteresowania i kompetencje, a w miarę postępu Twojej aktywności inteligentny algorytm będzie dopasowywać do Ciebie odpowiednie projekty i proponować konkretne oferty współpracy. Już teraz na platformie są dostępne pierwsze pomysły, w które można się zaangażować. Kolejne są w przygotowaniu, m.in.:

- budowa Kropelki, najbardziej ekonomicznego pojazdu w Polsce, mogącego przejechać 1000 km na jednym litrze paliwa.

- Just pen, czyli wynalazek Piotra Górskiego z AP Dizajn; opatentowany projekt długopisu, który obsługuje się tylko jednym palcem.

justpen

- lampki tlące braci Ebert: kształty zamknięte w szklanej bańce, dookoła których świeci gaz szlachetny. Ich największą wartością jest to, że w lampce można zawrzeć złożony kształt żarnika.

ebert

- tylko: rewolucyjna aplikacja do projektowania, wizualizowania w augmented reality i zamawiania prosto pod twoje drzwi designerskich mebli.

Regał Ivy

- Brainly, czyli największy na świecie serwis dedykowany wspólnemu uczeniu się. Dostarcza najskuteczniejszych narzędzi do wzajemnego pomagania sobie w odrabianiu pracy domowej, wykorzystując do tego elementy grywalizacji i funkcjonalności portali społecznościowych.

brainly

Zapraszamy wszystkich zdolnych, mądrych i pracowitych, którzy chcecie zrobić ze swoim potencjałem coś wartościowego. Realizujcie swoje pomysły i zmieniajcie świat! Bo to od nas wszystko się zaczyna.

  • pekaka