rynekkulturamarka

Papierowe podróbki IKEA

Francuski artysta Benedetto Bufalino postanowił odtworzyć sceny z katalogu IKEA, używając wyłącznie papieru. Co z tego wyszło? 

Benedetto Bufalino jest znany z absurdalnych ulicznych performansów. Francuski artysta zamieniał opuszczone budki telefoniczne w egzotyczne akwaria, a z samochodów policyjnych robił kurniki. W swoich szalonych akcjach często wykorzystuje papier, z którego jest w stanie wyczarować właściwie wszystko. Tak było chociażby wtedy, gdy chciał udowodnić, że każdy z nas może szpanować na ulicy swoim własnym Ferrari czy ścigaczem - wystarczy mieć jakikolwiek samochód lub rower, dużo kartonu i trochę talentu.

Ferrari Testarossa DIY Ferrari Testarossa DIY
Nie stać cię na ścigacz? To nie problem. Nie stać cię na ścigacz? To nie problem.

W swoim najnowszym projekcie Benedetto przenosi się z miejskich ulic do naszych mieszkań i domów. Artysta postanowił przy użyciu swojego ulubionego medium odtworzyć wnętrze przeciętnej rodziny urządzone oczywiście w stylu IKEA. Tak powstała instalacja w skali 1:1, której wszystkie elementy - od mebli, przez poduszki, aż po rośliny i jedzenie - zostały zrobione z papieru. Całość została zaprezentowana w formie katalogu szwedzkiej marki. 

IKEA
IKEA
IKEA
IKEA
IKEA
IKEA
IKEA
  • Papierowy dizajn