rynektechnologiamarkamedia

7 produktów dla aktywnej mamy

Zobacz 7 produktów ułatwiających życie matkom, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu zawodowym, kulturalnym oraz towarzyskim i wymyśl swój własny. Do wygrania płatne staże w F5 i w Dragon Rouge.

Konkurs 'Wymyśl produkt przyszłości' wciąż trwa. Mogą w nim wziąć udział wszyscy, którzy mają głowy pełne pomysłów i chcą pracować w biznesie kreatywnym.

Lubisz wymyślać coś nowego? Zgłoś się koniecznie, nawet jeżeli nie masz zacięcia projektowego, bo w tym konkursie liczy się przede wszystkim pomysł.

Do wygrania dwa płatne staże w F5 i w Dragon Rouge oraz uczestnictwo w warsztacie design thinking. By mieć szansę na te nagrody, wystarczy śledzić konto Dragon Rouge, na którym przez najbliższe miesiące będą się pojawiać kolejne briefy projektowe na produkty przyszłości. W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy pierwszą część briefu na produkty lub usługi dla matek, które chcą nadal uczestniczyć w życiu zawodowym, towarzyskim i kulturalnym. Tutaj możecie przeczytać dokładny opis tego produktu/usługi i jego grupy docelowej oraz przejrzeć ranking największych wyzwań dla kobiet, które po urodzeniu dziecka zamierzają pozostać aktywne w różnych sferach życia. Poniżej możecie zobaczyć 7 dostępnych na rynku produktów i usług, które znacznie ułatwiają życie takim matkom (nie znajdziecie wśród nich biustonoszy do karmienia czy specjalnych toreb na pieluszki, bo wydały nam się zbyt oczywiste). Zainspirujcie się nimi!

Bujanie na odległość

Wiele niemowląt trzeba nosić i bujać niemalże przez cały czas - bez tego płaczą i są niespokojne. Kiedy ich matki zostają z nimi same, rzadko znajdują chwilę, żeby np. poczytać czy popracować przed komputerem. Rozwiązaniem tego problemu mogą być automatyczne bujaczki, których pojawia się na rynku coraz więcej. Jednym z najlepszych urządzeń tego typu jest mamaRoo firmy 4 moms, który ma 5 naturalnych programów bujania i może być sterowany za pośrednictwem smartfona.

Publiczne karmienie bez cienia wstydu

Mamascarf Mamascarf

Publiczne karmienie piersią wciąż budzi kontrowersje (zarówno w Polsce, jak i w innych krajach), a wiele matek zwyczajnie wstydzi się to robić. Kobiety, które chcą być mobilne, mają w związku z tym duży problem, bo w miastach wciąż brakuje specjalnych przestrzeni do karmienia. Ratunkiem dla nich mogą być szaliki Mamascarf, które zapewniają prywatność dosłownie w każdym miejscu. W ich przypadku ważne jest to, że nie tylko zasłaniają pierś i dziecko, ale także świetnie się prezentują (matka, która ich używa, czuje, że może dobrze wyglądać).

Wózek do biegania

BOB Revolution Pro BOB Revolution Pro

Aktywne mamy nie muszą dziś rezygnować z biegania, jeżeli ich pociechy mają co najmniej 6 miesięcy i potrafią trzymać głowę prosto. Taką możliwość dają im specjalnie zaprojektowane wózki, które są wyposażone m.in. w 3 duże koła (najlepiej 16-calowe), pasy bezpieczeństwa dla dziecka, hamulce ręczne czy specjalną pętlę na nadgarstek, która zabezpiecza przed wypuszczeniem pojazdu z rąk. Bieganie z nimi jest nieco inne, gdyż bardziej angażuje ręce i ramiona, ale szybko można się przyzwyczaić. Świetne przykłady takich wózków to chociażby uniwersalny 'BOB Revolution Pro' czy 'Taga Bike', który może służyć także jako rower dla mamy i dziecka.

Odciągaj mleko i rób co chcesz

Freemie Freemie

Publiczne karmienie piersią wciąż budzi kontrowersje (zarówno w Polsce, jak i w innych krajach), a wiele matek zwyczajnie wstydzi się to robić. Kobiety, które chcą być mobilne, mają w związku z tym duży problem, bo w miastach wciąż brakuje specjalnych przestrzeni do karmienia. Ratunkiem dla nich mogą być szaliki Mamascarf, które zapewniają prywatność dosłownie w każdym miejscu. W ich przypadku ważne jest to, że nie tylko zasłaniają pierś i dziecko, ale także świetnie się prezentują (matka, która ich używa, czuje, że może dobrze wyglądać).

'Zatrudnij' elektroniczną nianię

MAMAscarf

Co powinna zrobić kobieta, która nie chce w kółko zaglądać do śpiącego dziecka i nasłuchiwać czy już się obudziło. Sprawić sobie elektroniczną nianię! Obecnie na rynku dostępne są dziesiątki takich urządzeń, które mogą nie tylko przekazywać na odległość nie tylko dźwięk i obraz, ale także monitorować oddech oraz ruchy niemowlaka. Dzięki nim, matkom znacznie łatwiej jest znaleźć chwilę dla siebie.

Dziecko pod kontrolą

Total Baby Total Baby

Współczesne matki lubią mieć wszystko pod kontrolą, szczególnie te, które są np. przyzwyczajone do korporacyjnego ładu. Po urodzeniu ten zwyczaj przenosi się także na ich dzieci. Jak mówi przysłowie, potrzeba matką wynalazków, więc nie trzeba było długo czekać na pojawienie się aplikacji mobilnych, które ją zaspokoją. Jedną z najbardziej znanych jest Total Baby, która pozwala śledzić chyba wszystkie elementy życia niemowlaka - od długości snu, przez godziny karmienia, aż po częstotliwość wypróżniania. 

Spokój za kierownicą

Brica
Brica

Podczas kierowania samochodem matki muszą jednocześnie kontrolować to, co dzieje się na drodze i próbować spoglądać na dziecko, które siedzi z tyłu. Problem w tym, że ze względów bezpieczeństwa najmłodsze maluchy powinny być sadzane w fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy, przez co stają się niewidoczne. Specjalne lusterko samochodowe marki Brica, które jest wyposażone w zdanie sterowany odtwarzacz audio oraz diodę świecącą delikatnym światłem, pozwala sobie poradzić z tą kwestią. Dzięki niemu matka przez cały czas widzi dziecko i dodatkowo może mu włączyć zza kierownicy usypiającą melodyjkę lub lekko oświetlić, gdy prowadzi w nocy.

Na podstawie powyższych inspiracji opracujcie własne koncepcje produktów lub usług dla matek, które chcą nadal aktywnie uczestniczyć w życiu zawodowym, towarzyskim i kulturalnym. Odpowiedzi przesyłajcie w następującej formie:

Nazwa (musi być chwytliwa i sprzedawać produkt);

Funkcjonalność (jak działa produkt?);

Użyteczność (dlaczego produkt odpowiada na realną potrzebę?);

Opcjonalnie wizualizacja (wystarczy prosty szkic, schemat lub kolaż czy moodboard).

Czekamy na nie do końca marca pod adresem redakcja@fpiec.pl (w temacie maila koniecznie napiszcie 'Wymyśl produkt przyszłości'). Wraz z odpowiedziami przyślijcie podpisany regulamin, który możecie pobrać tutaj. Powodzenia! 

  • Wymyśl Produkt Przyszłości