rynek

Nowa wersja najpraktyczniejszej torby na świecie

Projektanci z duńskiego studia Herman Cph stworzyli nową wersję gigantycznej torby IKEA Frakta. Wreszcie będzie można pokazać się z nią na mieście! 

Torby IKEA Frakta nie da się pomylić z żadną inną. Jest niebieska (poza żółtymi logotypami), gigantyczna (71 litrów!), bardzo wytrzymała i kosztuje tylko 1,99 zł. Z założenia miała być wygodną alternatywą dla tradycyjnych koszyków oraz wózków sklepowych i doskonale sprawdziła się w tej roli. Klienci szwedzkiej firmy wypełniają ją drobnymi produktami dostępnymi na ekspozycji, a po zakupie zabierają je w niej do swoich domów.

Praktyczne właściwości Frakty sprawiły jednak, że wielu ludzi używa jej też zawsze wtedy, gdy trzeba przenieść coś, co nie mieści się w zwykłej torbie czy w plecaku.

Ci, którzy się kiedyś przeprowadzali, na pewno wiedzą, o co chodzi.

IKEA Frakta

Prawdopodobnie używanoby jej jeszcze częściej - np. podczas codziennych zakupów - gdyby nie była tak wyraźnie obrandowana (nie każdy chce być chodzącym billboardem IKEA). Projektanci z duńskiego studia Herman Cph, którzy od dawna byli zakochani w funkcjonalności charakterystycznej torby, postanowili to zmienić. Ich 'Frakta premium' ma te same wymiary, ale jest zrobiona ze znacznie szlachetniejszych materiałów. Szyje się ją ze skrawków tkanin uwielbianej przez designerów marki Kvadrat, a jej uszy są skórzane. Z taką torbą z powodzeniem można pokazać się na mieście, oczywiście, jeżeli chce się za to zapłacić 125 dolarów. 

Frakta
Frakta
Frakta