rynekmarkamedia

IKEA zatrudnia hakerkę katalogów

Ilustratorka, która tworzy bajkowe prace w oparciu o zdjęcia z katalogów IKEA, dostała ofertę pracy od szwedzkiej firmy. 

Nieczęsto zdarza się, że szczeniacka zabawa zamienia się w prawdziwą pracę. Sarze Horne to się jednak udało, przynajmniej na chwilę. Jako dziecko brytyjska ilustratorka spędzała całe godziny organizując przyjęcia obiadowe dla swoich wyimaginowanych przyjaciół - smoków, wróżek czy yeti. Kilkanaście lat później to zainspirowało ją do stworzenia serii zabawnych rysunków, na których ulubione postaci biesiadują przy wspólnym stole. By nadać wspomnieniu więcej realizmu, jako tła do ilustracji użyła zdjęć z katalogu IKEA, na których widać wiele doskonale znanych mebli. 

IKEA2

Prace szybko zdobyły popularność w sieci i trafiły do przedstawicieli IKEA, którzy zaoferowali Sarze współpracę. Kobieta wystąpiła w charakterze gościnnego ilustratora na warsztacie 'Magiczne posiłki', organizowanym w strefie dla najmłodszych jednego z londyńskich domów handlowych szwedzkiej firmy. Pomagała tam wizualizować dzieciakom ich wyimaginowanych przyjaciół oraz pomysły na odjechane potrawy. - W dzisiejszych czasach jesteśmy tak zabiegani, że często nie dbamy o zachowanie takich zwyczajów jak rodzinne posiłki. Zatrudniliśmy Sarę, żeby pokazać dzieciom, że wspólne siedzenie przy stole może być świetną zabawą - komentuje Ian Neal z IKEA. 

IKEA2
Warsztat 'Magiczne posiłki' Warsztat 'Magiczne posiłki'
Warsztat 'Magiczne posiłki' Warsztat 'Magiczne posiłki'