technologiamarkamedia

IKEA pokazuje meble, które naładują twój telefon

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że IKEA pracuje nad serią mebli umożliwiających bezprzewodowe ładowanie telefonów. W końcu wiemy, jak będą wyglądać!

IKEA chce zrewolucjonizować sposób ładowania smartfonów. Prawdopodobnie już w kwietniu w sklepach szwedzkiej marki będzie można kupić meble i elementy wyposażenia wnętrz umożliwiające bezprzewodowe uzupełnianie energii w urządzeniach mobilnych. Będzie to możliwe dzięki wbudowanym ładowarkom indukcyjnym, do których nie trzeba podłączać telefonu. Wystarczy położyć go w zaznaczonym plusem miejscu.

Jak wygląda takie ładowanie od strony technologicznej? Większość urządzeń mobilnych posiada fabryczne wsparcie standardu Qi, potrzebnego do bezprzewodowego ładowania. Dla posiadaczy tych modeli, które nie obsługują takiego rozwiązania, IKEA przygotowała specjalne nakładki na smartfona, które wyeliminują ten problem. 

Ładowarki powinny być tam, gdzie używasz telefonu. Chcemy zmienić meble w wygodne punkty do ładowania, dzięki czemu cały proces stanie się znacznie wygodniejszy - tłumaczy Bjorn Block z IKEA.

Gigant branży meblowej zamierza oferować trzy różne rozwiązania tego typu. Oprócz ładowarek wbudowanych w lampy i poręczne stoliki możemy wybrać estetyczne pady do ładowania. Proste w formie, mogą ładować kilka urządzeń naraz, co jest szczególnie wygodne dla rodzin czy pracowników biurowych. Jeżeli macie duszę designera, możecie też sami wbudować bezprzewodową ładowarkę w wybrany mebel, dzięki modelowi JYSSEN. Poniżej możecie zobaczyć całą kolekcję.

SELJE

ikea
ikea

Mały, poręczny stolik SELJE sprawdzi się wszędzie - choćby przy wejściu do domu jako miejsce na klucze i wygodny punkt do podładowania smartfona.

NORDLI

ikea

Stolik NORDLI idealnie pasuje jako miejsce na kawę i dobrą książkę, a podczas lektury możecie podratować baterię.

VARV

ikea
ikea

Lampa VARV nie tylko doda wnętrzu ciepła, ale i funkcjonalności. Wersja stojąca posiada dodatkowy stolik, na którym zmieścisz ulubioną herbatę. Z kolei lampka stołowa VARV idealnie nadaje się do tego, aby postawić ją koło łóżka - tam, gdzie ładowarka szczególnie się przydaje.

RIGGAD

ikea

Lampka RIGGAD dopasuje się do Twoich potrzeb i to dosłownie - dzięki możliwości regulacji. Skupione światło idealnie nadaje się do pracy przy biurku, niezależnie od tego, czy akurat sklejacie model, czy też płacicie rachunki.

NORDMARKE

ikea
ikea

Wygodne i estetyczne pady do ładowania NORDMARKE sprawdzą się w każdym miejscu w domu - na parapecie, małej półce czy ulubionym stoliku. Są dostępne w dwóch modelach - okrągłym i z potrójną ładowarką.

ikea
ikea

Potrójny pad przyda się podczas rodzinnych śniadań, a w komplecie z pudełkiem na kable ROMMA uporządkuje biuro i naładuje telefony wszystkich pracowników.

JYSSEN

ikea
ikea

IKEA podkreśla, że JYSSEN to ich najbardziej uniwersalna bezprzewodowa ładowarka. Dwa modele biurek, MICKE i STUVA, posiadają wygodną stację, do której można łatwo podłączyć JYSSEN. Co jeśli jednak wolicie umieścić ją przy innym meblu - np. lubianej komodzie? Wystarczy użyć końcówki do wiertarki FIXA, dzięki której będzie to proste i szybkie zadanie.

ikea

JYSSEN świetnie sprawdzi się też w biurze, albo w kawiarni - goście na pewno będą zachwyceni.

ikea

To ile bezprzewodowych ładowarek widzicie na zdjęciu powyżej?