rynekmarka

Meble IKEA naładują twój telefon

IKEA pracuje nad serią produktów umożliwiających bezprzewodowe ładowanie telefonów i innych urządzeń mobilnych.

Smartfon stał się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Według raportu T-Mobile przeciętny użytkownik korzysta z niego 150 razy dziennie, patrząc się jego ekran w sumie przez godzinę. Co ciekawe, badania Millward Brown pokazują, że Polacy częściej używają ich w domu, a nie poza nim. Prawdopodobnie wynika to tego, że wielu z nas po pracy ma dość komputera i woli przeglądać sieć na urządzeniu mobilnym.

Korzystamy ze smartfonów m.in. kiedy gotujemy i musimy zajrzeć do przepisu, gdy oglądamy telewizję i chcemy sprawdzić nazwisko aktora oraz przed snem, żeby nastawić budzik.

Problem w tym, że smartfony stosunkowo krótko żyją na baterii, więc w domu najczęściej je ładujemy i w związku z tym jesteśmy przywiązani do kabla. Biorąc pod uwagę fakt, że dziś wszyscy domownicy mają swoje telefony, robi się z tego niezła plątanina.

Miejsca korzystania z urządzeń mobilnych przez Polaków, źródło: Millward Brown. Miejsca korzystania z urządzeń mobilnych przez Polaków, źródło: Millward Brown.

IKEA chce to zmienić, wprowadzając na rynek serię produktów umożliwiających bezprzewodowe ładowanie telefonów i innych urządzeń mobilnych. Co prawda różnego rodzaju ładowarki indukcyjne są już dostępne na rynku od jakiegoś czasu, ale szwedzka firma ma zupełnie inny pomysł na zagospodarowanie tej technologii. Mianowicie, chcą nadać takim ładowarkom znacznie bardziej 'domowe' wzornictwo lub wręcz wbudować je w takie meble i elementy wyposażenia wnętrz jak stoliki nocne, małe komody czy lampy stojące. Dzięki temu ładowanie ma być znacznie bardziej intuicyjne i niejako odruchowe (np. wystarczy położyć telefon na stoliku nocnym, nie trzeba pamiętać o podłączeniu go do ładowarki). Premiera pierwszych produktów z tej serii jest przewidziana na kwiecień 2015. Na razie nie znamy ich cen, ale poniżej możecie zobaczyć pierwsze szkice i koncepty.

ladowanie
ikea
ikea
IKEA
ikea