kultura

5 trików, dzięki którym zaoszczędzisz czas gotując

Znajomi wpadli z niespodziewaną wizytą, a ty nie chcesz spędzić całego wieczoru w kuchni, przygotowując drobne snacki? Przedstawiamy 5 tricków, które pozwolą ci zaoszczędzić czas.

Życie to umiejętność stawiania na dobrych, sprawdzonych partnerów. Siemens Toolkit to przewodnik po użytecznych rozwiązaniach, które pomogą ci uporać się z codziennością.

1. Sery

kuchnia

Deska serów to idealna zagryzka do wina. W połączeniu z winogronami ewentualnie szynką parmeńską lub pomidorkami, stanowi dobre wypełnienie. Częstym problemem bywa ładne pokrojenie sera - zarówno koziego, brie czy camembertu. Idealnym rozwiązaniem jest nić dentystyczna, dzięki której precyzyjnie i sprawnie pokroicie ser na drobne kawałki. Wystarczy złapać ją w dwie ręce i mocno nacisnąć na ser w miejscu, w którym chcemy go pokroić. Taki trick można stosować z wszelkim miękkim jedzeniem, np. ciastami.

2. Pomidorki cherry

kuchnia

Są słodsze niż normalne pomidory i stanowią idealny dodatek do lekkich sałatek czy deski serów. Krojenie pomidorków cherry, które są małe i śliskie, może stać się irytującą czynnością, ale jest na to mądry i szybki sposób. Wystarczy włożyć je pomiędzy dwa talerze, a następnie jednym ruchem przekroić wszystkie na raz. Bez uciekania, wylewających się soków i pokrojonych palców.

3. Czosnek

kuchnia

Czosnek jest mały, a obranie go bywa sporym wyzwaniem. Na dodatek twoje ręce później mają nieprzyjemny zapach, którego ciężko jest się pozbyć. Od dziś to już nie problem. Wystarczy odkroić górną i dolną część, przycisnąć czosnek talerzem, a następnie włożyć go do zamkniętego pojemnika i trząść odpowiednio długo. Po chwili  mamy obrane kawałki czosnku gotowe do pokrojenia.

4. Awokado

kuchnia

Z awokado łatwo zrobimy pyszne guacamole, o czym wspominaliśmy już wcześniej. Jednak obieranie awokado nożem bywa nieprzyjemnym doznaniem, które powoduje, że i nasze ręce i kuchnia są brudne. Rozwiązanie? Przekroić awokado na pół (tak jak na zdjęciu). Aby pozbyć się pestki, wystarczy wbić w nią nóż, lekko przesunąć i wyjdzie sama. Następnie łyżką wybieramy miąższ i gotowe. Jeśli nie używacie całości awokado najlepiej zostawić pestkę, ponieważ wtedy owoc dłużej pozostaje świeży.

5. Cytrusy

kuchnia

Jeśli chcesz przygotować świeżo wyciskany sok z cytrusów lub wycisnąć cytrynę do lemoniady, jest sposób, aby przy najmniejszym wysiłku uzyskać jak najwięcej soku. Niestety to rozwiązanie jedynie dla posiadaczy mikrofalówek. Wystarczy włożyć cytrusy na 30 sekund do urządzenia, co zmiękczy owoce i będzie idealnym przygotowaniem do późniejszego wyciśnięcia. Zwiększona ilość soku gwarantowana.

Szybkie i na dodatek efektowne przygotowanie przekąsek pozwala zaoszczędzić czas, który możemy wykorzystać lepiej niż na siedzenie w kuchni. Podobnym sposobem jest korzystanie z funkcji turboSpeed 20 w zmywarce marki Siemens, która w 20 minut umyje za nas wszystkie brudne naczynia.

  • belka

Zmywarki marki Siemens wyposażone są w funkcjonalne gadżety, których zaawansowanie technologiczne i innowacyjne rozwiązania sprawiają, że urządzenia zaczyna się jeszcze bardziej doceniać.

Przydatna funkcja varioSpeed Plus pozwala skrócić czas trwania programów myjących i suszących nawet o 66 proc.

Dzięki temu utrzymując wysoką jakość czyszczenia oszczędzamy czas, co jest dużą zaletą zwłaszcza podczas imprez czy spotkań towarzyskich, gdzie czystych sztućców czy kubków zawsze brakuje. Specjaliści marki Siemens zadbali o optymalizację wnętrza urządzenia, dzięki czemu możliwe było dołożenie trzeciej szuflady vario3, która pozwala na jeszcze większy załadunek zmywarki. Istnieje również możliwość darmowego otrzymania 10 lat gwarancji na nierdzewność wnętrza urządzenia. Jedynym warunkiem jest rejestracja online zmywarki w ciągu 8 tygodni od daty zakupu. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest system bezuchwytowej obsługi drzwi Door Assist, który zapewnia komfort i wygodę obsługi poprzez delikatne naciśnięcie frontu.          

Po więcej informacji dotyczących zmywarek marki Siemens i trwającej promocji, dzięki której otrzymasz zwrot 200 zł przy zakupie urządzenia, odsyłamy na stronę internetową marki Siemens.