rynekmarkamedia

5 minut na złożenie mebli IKEA

Czas zapomnieć o kultowym imbusie IKEA? Nowe meble szwedzkiej marki można złożyć w 5 minut bez użycia jakichkolwiek narzędzi. 

Dzięki zastosowaniu systemu pakowania poziomego, koszty produkcji i transportu mebli IKEA są znacznie niższe, a ich ceny rynkowe tak konkurencyjne. Mimo starań projektantów szwedzkiej firmy, którzy robią, co mogą, by ułatwić klientom skręcanie produktów w domu (uproszczone instrukcje, ograniczenie liczby narzędzi itp.), wciąż część z nich ma z tym problemy. Z myślą o nich powstał system REGISSOR - nowa linia mebli (regał, stolik kawowy i 4 rodzaje szafek), które według zapowiedzi producenta można złożyć w 5 minut.

IKEA2
ikea

W jaki sposób specjalistom z IKEA udało się skrócić czas składania mebli? Tajemnica tkwi w ich konstrukcji.

Krawędzie płyt meblowych są przycięte i łączą się ze sobą za pomocą specjalnych kołków pod kątem 45 stopni, a nie 90 - jak dotychczas.

Dzięki temu rozwiązaniu złożenie produktu trwa dosłownie kilka chwil, gdyż poszczególnych elementów nie trzeba ze sobą skręcać śrubami. Wspomniane wyżej płyty są też znacznie lżejsze od tradycyjnych (mają szkieletową strukturę wewnętrzną), przez co ich łączenia są odciążone, a konstrukcja mebli bardziej wytrzymała. Taka budowa płyt wiąże się też z polityką zrównoważonego rozwoju IKEA, gdyż do ich produkcji zużywa się mniej drewna.

Jeżeli rozwiązania zastosowane w linii REGISSOR się sprawdzą, wkrótce będziemy mogli je zobaczyć w innych produktach szwedzkiej marki.

  • ikea2

IKEA w swoim nowym katalogu #2015 w centrum uwagi stawia te obszary domu, w których kładziemy się spać, wstajemy i przygotowujemy się na nowy dzień. F5 wspólnie z IKEA w ciągu najbliższych tygodni będzie podpowiadać co robić rano, by utrzymać kreatywny potencjał przez cały dzień.
Chcesz otrzymać limitowany katalog IKEA 2015 XXL? Napisz w komentarzach pod postem co robisz rano, by utrzymać kreatywny potencjał w ciągu dnia.

Stolik z kolekcji IKEA PS pozwala naładować telefon, czyli gwarantuje, że twój poranny budzik zawsze zadzwoni. Cena: 249 zł. Stolik z kolekcji IKEA PS pozwala naładować telefon, czyli gwarantuje, że twój poranny budzik zawsze zadzwoni. Cena: 249 zł.
Rama łóżka DUKEN, nowość w katalogu IKEA 2015. Pokrycie zagłówka jest dwustronne, więc można wybrać wersję białą lub wielobarwną. Cena: 699 zł. Rama łóżka DUKEN, nowość w katalogu IKEA 2015. Pokrycie zagłówka jest dwustronne, więc można wybrać wersję białą lub wielobarwną. Cena: 699 zł.
Komplet pościeli ANGSSPIRA. 100 proc. bawełny perkalowej. Cena: 139 zł.
Najlepszy materac to taki, w którym tobie jest wygodnie. Jeśli jednak uznasz, że twój wybór był nietrafiony, w IKEA masz 90 dni by go wymienić. Na zdjęciu materac sprężynowy HAMARVIK. Cena: 595 zł. Najlepszy materac to taki, w którym tobie jest wygodnie. Jeśli jednak uznasz, że twój wybór był nietrafiony, w IKEA masz 90 dni by go wymienić. Na zdjęciu materac sprężynowy HAMARVIK. Cena: 595 zł.