rynekmarkamedia

Poranki przed pracą

Ciepła woda z sokiem z cytryny, Instagram, kasza jaglana, a dopiero później praca - tak każdy dzień zaczyna Areta Szpura, współzałożycielka Local Heroes. A co wy robicie rano?

By zaoferować swoim klientom produkty lepiej dopasowane do ich potrzeb IKEA postanowiła szczegółowo zbadać domowe zwyczaje ludzi mieszkających w metropoliach, które wyznaczają globalne trendy. Ich wyniki będą sukcesywnie publikowane w serii raportów 'Life at home'. Niedawno ukazał się pierwszy z nich, dotyczący porannych nawyków mieszkańców Berlina, Londynu, Moskwy, Mumbaju, Nowego Jorku, Paryża, Szanghaju i Sztokholmu. Pokazuje on, jak współczesne mieszczuchy zaczynają dzień. Bierze przy tym pod lupę takie czynności jak budzenie się, jedzenie, sprawdzanie tzw. 'prasówki' i wiadomości, rozmowy z rodziną oraz przygotowywanie się do wyjścia z domu.

My dziś postanowiliśmy sprawdzić, jak mieszkańcy największych miast przygotowują się do pracy i czy pracują rano przed wyjściem z domu.

IKEA

Badania IKEA pokazują, że tylko 9 proc. mieszkańców wymienionych wyżej metropolii pracuje lub uczy się rano przed wyjściem z domu. Najbardziej pracowici zaraz po przebudzeniu są mieszkańcy Mumbaju (22 proc.), a najmniej Moskwy (5 proc). Pozostali wolą w tym czasie inaczej przygotowywać się do pracy. 67 proc. badanych je wtedy śniadania, a 48 proc. korzysta z dobrodziejstw nowych technologii po to by przejrzeć wiadomości (40 proc.) lub sprawdzić co dzieje się mediach społecznościowych (25 proc.). Niestety tylko 15 proc. mieszczuchów ma siły i chęci, żeby ćwiczyć rano.

Przechodząc od ogółu do szczegółu, postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądają poranki Arety Szpury z Local Heroes, która niedawno przeprowadziła się do Los Angeles i z domu zarządza firmą działającą na dwóch kontynentach. 

Areta Szpura Areta Szpura

Poranek to moja ulubiona pora dnia. Zazwyczaj pracuję z domu, więc mogę sobie wszystko na spokojnie zaplanować.

Pierwsza rzecz, którą robię od razu po przebudzeniu to ciepła woda z sokiem z cytryny.

Wracam z nią do łóżka, po czym przeglądam Instagrama, Facebooka i inne zbędne rzeczy. Jak już się trochę bardziej obudzę, schodzę na dół na śniadanie. Żaden ze mnie specjalista od gotowania, więc zazwyczaj jem to samo. Kasza jaglana gotowana na mleku roślinnym, do tego jakieś owoce, orzechy i syrop. Biorę kawę do ręki i wracam na górę do swojego domowego biura nadrobić zaległości z całego dnia, bo kiedy się budzę, w Europie dzień już prawie się kończy. 

Około 13 / 14, jak już odpiszę na wszystkie maile i nasze biuro w Polsce pójdzie spać, zazwyczaj wychodzę pozałatwiać jakieś sprawunki, pójść do sklepu, na pocztę lub spotkać się ze znajomymi. Jestem beznadziejna, jeżeli chodzi o jakiekolwiek ćwiczenia fizyczne, więc staram się wszędzie jeździć rowerem, żeby mięśnie nie zanikły. Na wieczór zostawiam sobie wszystkie kreatywne zadania, kiedy już mogę spokojnie przebrać się w dresy, obejrzeć ulubiony serial i czekać aż Europa z powrotem się obudzi, żeby przekazać im wiadomości z całego dnia w USA. 

  • ikea

IKEA w swoim nowym katalogu #2015 w centrum uwagi stawia te obszary domu, w których kładziemy się spać, wstajemy i przygotowujemy się na nowy dzień. F5 wspólnie z IKEA w ciągu najbliższych tygodni będzie podpowiadać co robić rano, by utrzymać kreatywny potencjał przez cały dzień.
Chcesz otrzymać limitowany katalog IKEA 2015 XXL? Napisz w komentarzach pod postem co robisz rano, by utrzymać kreatywny potencjał w ciągu dnia. 

Głęboka taca KLACK idealnie nadaje się do śniadania w łóżku. Cena: 29,99 zł. Głęboka taca KLACK idealnie nadaje się do śniadania w łóżku. Cena: 29,99 zł.
Podstawka pod laptopa BRADA idealnie nadaje się do pracy w łóżku czy na sofie. Cena: 39,99 zł. Podstawka pod laptopa BRADA idealnie nadaje się do pracy w łóżku czy na sofie. Cena: 39,99 zł.
Sekretażyk z kolekcji IKEA PS 2014 może służyć jako kącik do pracy lub miejsce na poranne śniadanie. Proj.: Maja Ganszyniec, Krystian Kowalski i Paweł Jasiewicz. Cena: 799 zł. Sekretażyk z kolekcji IKEA PS 2014 może służyć jako kącik do pracy lub miejsce na poranne śniadanie. Proj.: Maja Ganszyniec, Krystian Kowalski i Paweł Jasiewicz. Cena: 799 zł.
Praktyczna rama łóżka z szufladami IKEA BRIMNES (699 zł), do której można dokupić zagłówek z miejscem do przechowywania (299 zł). Praktyczna rama łóżka z szufladami IKEA BRIMNES (699 zł), do której można dokupić zagłówek z miejscem do przechowywania (299 zł).
Najlepszy materac to taki, w którym tobie jest najwygodniej. Jeśli jednak uznasz, że twój wybór był nietrafiony, w IKEA masz 90 dni by go wymienić. Na zdjęciu materac piankowy MALFORS. Cena: 425 zł. Najlepszy materac to taki, w którym tobie jest najwygodniej. Jeśli jednak uznasz, że twój wybór był nietrafiony, w IKEA masz 90 dni by go wymienić. Na zdjęciu materac piankowy MALFORS. Cena: 425 zł.