technologiamarka

Pożeracz domowej wilgoci

Denerwuje cię nadmiar wilgoci w mieszkaniu? Air & Life wchłonie ją i przekaże roślinom, aby zdrowo rosły i lepiej oczyszczały domowe powietrze.

Nie ma doskonalszej formy przemiany materii od fotosyntezy, dzięki której rośliny produkują energię z promieni słonecznych i dwutlenku węgla, oddając przy tym życiodajny tlen. Właśnie dlatego w naszych domach powinno być jak najwięcej 'zielonych przyjaciół'. Nie każdy ma jednak czas i cierpliwość, by ich pielęgnować i stale dbać o odpowiedni poziom wilgotności gleby. Dzięki urządzeniu Air & Life, nad którym pracuje Eduardo Luis Chacon Lopez, już niedługo nie będziemy musieli zaprzątać sobie głowy podlewaniem roślin. System ma je nawadniać, wchłaniając nadmiar wilgoci z powietrza i przekazując ją bezpośrednio do wnętrza donic. Jeżeli w pomieszczeniu będzie sucho, urządzenie po prostu przypomni nam o tym, że roślina zwiędnie, jeśli jej nie podlejemy. Koncept znalazł się w półfinale tegorocznej edycji konkursu Electrolux Design Lab.

Na projekt można głosować na stronie konkursu do 15 października. W półfinale znalazł się także Michał Pośpiech ze swoim projektem UrbanCONE, na który można głosować tutaj. Osoby biorące udział w głosowaniu, mogą wygrać wycieczkę do Paryża na galę finałową konkursu, która odbędzie się w listopadzie (więcej informacji tutaj).

air
air
  • electro

Electrolux Design Lab to cieszący się uznaniem na całym świecie konkurs, powstały z myślą o kreatywnych studentach i absolwentach wzornictwa oraz kierunków technicznych. Jego celem jest inspirowanie młodych designerów do projektowania rozwiązań, które sprostałyby wyzwaniom miejskiego stylu życia przyszłości oraz nagradzanie najciekawszych z nich. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mierzą się z tematyką tworzenia zdrowych domów, opracowując koncepcje produktów, akcesoriów i usług w trzech obszarach tematycznych: Kulinarne przyjemności, Pielęgnacja materiałów oraz Oczyszczanie powietrza. Zwycięzca, którego poznamy w listopadzie 2014, dostanie 5000 euro oraz półroczny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca oraz nagrody internautów mogą liczyć odpowiednio na 3000, 2000 oraz 1000 euro.