technologiamarka

Truskawka, która smakuje jak hamburger!

Nowy sposób na walkę z otyłością? Jedz niskokaloryczne pożywienie, któremu urządzenie ‘Set To Mimic’ nada smak twojej ulubionej potrawy.

Nie każda smaczna rzecz jest kaloryczna, jednak w większości przypadków nasze ulubione potrawy mają naprawdę sporą wartość energetyczną. Czy musimy zatem rezygnować z przysmaków, jeżeli chcemy być zdrowi i utrzymać dobrą linię? Póki co tak, ale w nieodległej przyszłości to może się zmienić za sprawą urządzenia 'Set To Mimic', które obecnie znajduje się w fazie koncepcyjnej.

Urządzenie to zmyli nasze kubki smakowe i węch nadając zdrowemu pożywieniu smak dowolnie wybranej potrawy.

Wystarczy przyczepić do czoła łatkę z przezroczystego żelu zawierającą microchip, która skomunikuje ludzki mózg z potrawą znajdującą się na specjalnym talerzu, umożliwiając dobór jej smaku na podstawie tego, co znajduje się w naszej pamięci.

set

Lejemy do szklanki zwykłą wodę gazowaną, a mamy wrażenie, że pijemy colę. Jemy marchewkę, a wydaje nam się, że to nasz ulubiony wędzony boczek. Możliwości jest wiele, motywacji również – nie tylko zdrowa dieta i chęć zrzucenia paru kilogramów. Czasami po prostu nie chce nam się pójść do sklepu, a mamy ochotę zjeść coś dobrego – z pomocą przyjdzie nam 'Set To Mimic', który z czerstwego chleba zrobi chrupiące calzone. Być może urządzenie ułatwi też przejście na wegetarianizm czy weganizm tym, którzy nie są w stanie funkcjonować bez smaku mięsa. Koncept urządzenia opracowała rumuńska projektantka Sorina Răsteanu – znalazł się on w trzecim etapie tegorocznej edycji konkursu Electrolux Design Lab.

Na projekt można głosować na stronie konkursu do 15 października. W półfinale znalazł się także Michał Pośpiech ze swoim projektem UrbanCONE, na który można głosować tutaj. Osoby biorące udział w głosowaniu, mogą wygrać wycieczkę do Paryża na galę finałową konkursu, która odbędzie się w listopadzie (więcej informacji tutaj).

set
Electro
  • electro

Electrolux Design Lab to cieszący się uznaniem na całym świecie konkurs, powstały z myślą o kreatywnych studentach i absolwentach wzornictwa oraz kierunków technicznych. Jego celem jest inspirowanie młodych designerów do projektowania rozwiązań, które sprostałyby wyzwaniom miejskiego stylu życia przyszłości oraz nagradzanie najciekawszych z nich. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mierzą się z tematyką tworzenia zdrowych domów, opracowując koncepcje produktów, akcesoriów i usług w trzech obszarach tematycznych: Kulinarne przyjemności, Pielęgnacja materiałów oraz Oczyszczanie powietrza. Zwycięzca, którego poznamy w listopadzie 2014, dostanie 5000 euro oraz półroczny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca oraz nagrody internautów mogą liczyć odpowiednio na 3000, 2000 oraz 1000 euro.