technologiamarka

Balony-lodówki

Latające balony z jedzeniem zamiast lodówki? Tak przyszłość przechowywania produktów widzi jeden z uczestników konkursu Electrolux Design Lab 2014.

U-bubble to koncept balonów chłodzących, które przechowują jedzenie…unosząc się w powietrzu! W każdym z balonów będzie można umieścić tylko jeden rodzaj produktów, dzięki czemu ich zapachy nie będą się wzajemnie przenikały, a składniki dłużej pozostaną świeże. Przezroczysta substancja, z której będą zrobione, umożliwi domownikom dokładne monitorowanie rodzaju i ilości produktów, jakie mają w domu. Będzie także pełnić rolę interaktywnego wyświetlacza, informującego między innymi o terminie ich przydatności do spożycia.

balony

Balony mają automatycznie uzupełniać energię elektryczną, wpinając się do bezprzewodowej ładowarki umieszczonej na suficie, a ich lewitacja będzie możliwa dzięki wykorzystaniu magnesów. Sterowanie ma odbywać się za pomocą głosu lub poprzez aplikację mobilną. Dzięki U-bubble będzie można też kontaktować się z innymi posiadaczami urządzenia oraz wymieniać się z nimi przepisami kulinarnymi. Pomysł ciekawy, ale czy praktyczny? Osądźcie sami. Autorem tej koncepcji jest chiński projektant Chengyin Zhang, który zakwalifikował się do trzeciego etapu Electrolux Design Lab 2014 i walczy o wejście do ścisłego finału.

 

 

Na projekt można głosować na stronie konkursu do 15 października. W półfinale znalazł się także Michał Pośpiech ze swoim projektem UrbanCONE, na który można głosować tutaj. Osoby biorące udział w głosowaniu, mogą wygrać wycieczkę do Paryża na galę finałową konkursu, która odbędzie się w listopadzie (więcej informacji tutaj).

balony
balony
balony
  • Electro

Electrolux Design Lab to cieszący się uznaniem na całym świecie konkurs, powstały z myślą o kreatywnych studentach i absolwentach wzornictwa oraz kierunków technicznych. Jego celem jest inspirowanie młodych designerów do projektowania rozwiązań, które sprostałyby wyzwaniom miejskiego stylu życia przyszłości oraz nagradzanie najciekawszych z nich. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mierzą się z tematyką tworzenia zdrowych domów, opracowując koncepcje produktów, akcesoriów i usług w trzech obszarach tematycznych: Kulinarne przyjemności, Pielęgnacja materiałów oraz Oczyszczanie powietrza. Zwycięzca, którego poznamy w listopadzie 2014, dostanie 5000 euro oraz półroczny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca oraz nagrody internautów mogą liczyć odpowiednio na 3000, 2000 oraz 1000 euro.