rynekmarka

Limitowane M5 do kupienia przez Instagram

Amerykański oddział BMW postanowił sprzedać limitowaną serię M5 za pośrednictwem swojego konta na Instagramie.

Aby uczcić trzy dekady obecności M5 na drogach, Bawarczycy stworzyli limitowaną serię tego modelu w liczbie 300 egzemplarzy. Najmocniejsze M5 w historii BMW, kryje pod maską 4,4 litrowy silnik V8 z podwójną sprężarką, który zapewnia 600 koni mechanicznych mocy i pozwala się rozpędzić do ‘setki’ w 3,7 sekundy. Kiedy w 1984 roku na targach motoryzacyjnych w Amsterdamie zadebiutowało pierwsze wcielenie M5, był to wtedy najszybszy seryjnie produkowany sedan na świecie.

instagram
instagram

Ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych egzemplarzy, amerykański oddział BMW zdecydował się na nietypowy sposób sprzedaży M5 z serii celebrującej jego trzydziestolecie. Dwadzieścia dziewięć z trzydziestu aut, które zostały przeznaczone na tamtejszy rynek, sprzedano za pomocą konta BMW na Instagramie.

W serwisie tym, BMW codziennie umieszczało kolejną cyfrę numeru telefonu, za pośrednictwem którego można było zarezerwować samochód. Każdy zainteresowany kupnem, musiał zatem śledzić instagramowe konto marki, aby nie przegapić szansy na zakup limitowanej M5.

instagram

Oprócz tego, że jest to najmocniejsze M5 w historii, limitowana seria dostępna jest wyłącznie w kolorze srebrnego matu, z wnętrzem wykończonym czarną skórą i alcantarą. Każdy z samochodów został oznaczony wewnątrz specjalnymi tabliczkami potwierdzającymi przynależność do limitowanej edycji, a także otrzymał indywidualny numer. Ci, którzy zdecydowali się zakupić model z tej serii, zostaną zaproszeni na specjalnie szkolenie w M Driving School w Kalifornii.

instagram