technologiamarka

Kompaktowa lodówka i kuchenka w jednym

Wielofunkcyjne urządzenie kuchenne Hexis to połączenie lodówki, kuchenki oraz elektronicznego dietetyka.

Hexis to koncepcja niewielkiego urządzenia kuchennego, będącego lodówką oraz kuchenką jednocześnie. Ciekawe połączenie, zwłaszcza że ten ‘kombajn’ ma posiadać również funkcję, dzięki której dokonamy dokładnej analizy składników odżywczych przygotowywanych posiłków. Co więcej, na podstawie naszych dotychczasowych nawyków żywieniowych oraz prowadzonego stylu życia, Hexis zaproponuje przygotowanie optymalnego dla nas dania. Składniki przechowywane w Hexis są skompresowane do niezbędnego minimum. Z kolei automatyczna kuchenka przygotuje dla nas posiłek, który sobie wybierzemy z zarekomendowanej przez urządzenie listy (jeśli ktoś ma problemy zdrowotne, Hexis również weźmie to pod uwagę i przygotuje na ząb coś zdrowego).

hexis

Urządzenie jest odpowiedzią na szybki i niezdrowy styl życia wielu z nas. Zapracowani ludzie nie mają czasu przygotować sobie wysokiej jakości posiłków, bogatych w składniki odżywcze, więc kupują na mieście intensywnie przetworzone jedzenie. Hexis pozwoli im zaoszczędzić czas, jednocześnie zapewniając zdrowe jedzenie. Autorką koncepcji jest Anna Klarissa Abjelina, 20-letnia studentka wzornictwa przemysłowego z Filipin. Koncepcja zakwalifikowała się do II etapu do konkursu Electrolux Design Lab, w którym rywalizuje m.in. z dwoma projektami z Polski.

  • electro

Electrolux Design Lab to cieszący się uznaniem na całym świecie konkurs, powstały z myślą o kreatywnych studentach i absolwentach wzornictwa oraz kierunków technicznych. Jego celem jest inspirowanie młodych designerów do projektowania rozwiązań, które sprostałyby wyzwaniom miejskiego stylu życia przyszłości oraz nagradzanie najciekawszych z nich. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mierzą się z tematyką tworzenia zdrowych domów, opracowując koncepcje produktów, akcesoriów i usług w 3 obszarach tematycznych: Kulinarne przyjemności, Pielęgnacja materiałów oraz Oczyszczanie powietrza. Kilka dni temu rozpoczął się II etap konkursu, do którego zakwalifikowało się 71 prac, w tym dwie z Polski! Ich los leży teraz w rękach ekspertów oraz internautów, którzy będą mogli głosować na wybrane projekty od 16 czerwca na stronie internetowej konkursu. Zwycięzca, którego poznamy w listopadzie 2014, dostanie 5000 euro oraz półroczny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca oraz nagrody internautów mogą liczyć odpowiednio na 3000, 2000 oraz 1000 euro.