technologiamarka

Ręcznik zawsze suchy i czysty

Pure Towel to wieszak, który sprawi, że twój ręcznik będzie zawsze suchy i czysty.

Dlaczego po kąpieli zazwyczaj wyciągamy z szafki świeżo uprany ręcznik? Ponieważ ten, którego używaliśmy poprzednio jest nieświeży, wilgotny i pokryty bakteriami. Leobardo Armenta, młody projektant z Meksyku, postanowił to zmienić i stworzyć wieszak, który mógłby jednocześnie efektywnie suszyć ręcznik oraz eliminować rozwijające się na nim zarazki.

wieszak

Pure Towel jest połączony ze skanerem o kształcie pierścienia, który wyposażono w suszarkę oraz sterylizator UV. Po powieszeniu ręcznika, innowacyjny wieszak wysyła sygnał do pierścienia, który rozpoczyna skanowanie, badając m.in. grubość materiału. Skaner porusza się pionowo, a jeden cykl naświetlenia trwa dziesięć sekund. Ze względów bezpieczeństwa, wieszak jest wyposażony w system, który aktywuje się wyłącznie wtedy, kiedy rozpozna tkaninę. Nie ma więc mowy, aby urządzenie uruchomiło się przez przypadkowe dotknięcie ręką i wyrządziło krzywdę człowiekowi. W koncepcji , chodzi przede wszystkim o oszczędność wody oraz energii, gdyż używając wieszaka, ograniczamy do minimum konieczność prania ręcznika. Urządzenie może się też sprawdzić w takich miejscach jak hotele i przestrzenie publiczne. Pure Towel zakwalifikował się do II etapu do konkursu Electrolux Design Lab, w którym rywalizuje m.in. z dwoma projektami z Polski.

  • Electro

Electrolux Design Lab to cieszący się uznaniem na całym świecie konkurs, powstały z myślą o kreatywnych studentach i absolwentach wzornictwa oraz kierunków technicznych. Jego celem jest inspirowanie młodych designerów do projektowania rozwiązań, które sprostałyby wyzwaniom miejskiego stylu życia przyszłości oraz nagradzanie najciekawszych z nich. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mierzą się z tematyką tworzenia zdrowych domów, opracowując koncepcje produktów, akcesoriów i usług w 3 obszarach tematycznych: Kulinarne przyjemności, Pielęgnacja materiałów oraz Oczyszczanie powietrza. Kilka dni temu rozpoczął się II etap konkursu, do którego zakwalifikowało się 71 prac, w tym dwie z Polski! Ich los leży teraz w rękach ekspertów oraz internautów, którzy będą mogli głosować na wybrane projekty od 16 czerwca na stronie internetowej konkursu. Zwycięzca, którego poznamy w listopadzie 2014, dostanie 5000 euro oraz półroczny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca oraz nagrody internautów mogą liczyć odpowiednio na 3000, 2000 oraz 1000 euro.