technologiamarka

Stół do wspólnego gotowania

Enyo to mebel do wspólnego gotowania, który jest połączeniem tradycyjnego stołu i nowoczesnego sprzętu kuchennego.

Na pierwszy rzut oka, Enyo wygląda jak zwykły stół, który można umieścić w pokoju gościnnym. Jest jednak czymś więcej, w jego centralnej części umieszczona jest elastyczna mata termiczna, która sprawia, że użycie tradycyjnych garnków czy patelni staje się zbędne. Dzięki jej plastycznym właściwościom, przygotowywane produkty umieszcza się w specjalnych zagłębieniach. W skład zestawu wchodzi również montowany do sufitu projektor, który wspomoże nas w gotowaniu, przeprowadzając m.in. analizę użytych składników.

enyo

Głównym założeniem futurystycznej koncepcji austriackiego projektanta, Aarona Wanscha, było położenie nacisku na społeczny aspekt gotowania. Przy Enyo można wspólnie przygotowywać posiłek, prowadząc jednocześnie ożywione rozmowy. Kiedy nie chcemy gotować, można go szybko przetransformować w zwykły stół czy biurko. Dzięki swojej wielofunkcyjności, produkt ma być również odpowiedzią na potrzebę większej oszczędności przestrzeni związanej ze wzrostem popularności małych mieszkań. Koncepcja Enyo zakwalifikowała się do II etapu do konkursu Electrolux Design Lab, w którym rywalizuje z dwoma projektami z Polski.

  • Electro

Electrolux Design Lab to cieszący się uznaniem na całym świecie konkurs, powstały z myślą o kreatywnych studentach i absolwentach wzornictwa oraz kierunków technicznych. Jego celem jest inspirowanie młodych designerów do projektowania rozwiązań, które sprostałyby wyzwaniom miejskiego stylu życia przyszłości oraz nagradzanie najciekawszych z nich. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mierzą się z tematyką tworzenia zdrowych domów, opracowując koncepcje produktów, akcesoriów i usług w 3 obszarach tematycznych: Kulinarne przyjemności, Pielęgnacja materiałów oraz Oczyszczanie powietrza. Kilka dni temu rozpoczął się II etap konkursu, do którego zakwalifikowało się 71 prac, w tym dwie z Polski! Ich los leży teraz w rękach ekspertów oraz internautów, którzy będą mogli głosować na wybrane projekty od 16 czerwca na stronie internetowej konkursu. Zwycięzca, którego poznamy w listopadzie 2014, dostanie 5000 euro oraz półroczny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca oraz nagrody internautów mogą liczyć odpowiednio na 3000, 2000 oraz 1000 euro.