rynektechnologiamarka

BMW ConnectedDrive

Nieograniczony dostęp do internetu w samochodzie, osobisty asystent w postaci usług consierge, a także inteligentna nawigacja – oto BMW ConnectedDrive.

W erze wszechobecnych smartfonów i mobilnego internetu, kierowcy chcą mieć jak najszerszy dostęp do technologii informatyczno–telekomunikacyjnych, a BMW ConnectedDrive wychodzi im naprzeciw oferując szereg najwyższej jakości usług przydatnych podczas podróży samochodem. Ułatwiają one nie tylko podróż samochodem, lecz przede wszystkim zapewniają łączność ze światem zewnętrznym oraz bezpieczeństwo. Internet w samochodzie, nawigacja informująca o sytuacji drogowej w czasie rzeczywistym oraz usługi concierge, to mocne punkty BMW ConnectedDrive.

Nielimitowany dostęp do internetu w samochodzie, również za granicą, zapewnia BMW Online. Dzięki wbudowanej karcie SIM, użytkownicy mogą korzystać z wewnętrznego portalu, oferującego najświeższe informacje ze świata, prognozę pogody, przeglądarkę internetową oraz szereg aplikacji.

Osobisty asystent dostępny przez całą dobę, czyli Serwis Consierge, znajdzie dla kierowcy dosłownie wszystko, restaurację, godziny seansów filmowych, hotel z rezerwacją noclegu, czy stację benzynową. Po uruchomieniu usługi z ekranu menu, zostaniemy połączeni z call center, gdzie miły głos zapyta w czym może pomóc. Wkrótce na nasze zapytanie otrzymamy informację zwrotną, która zostanie zapisana w systemie.

RTTI, czyli Real Time Traffic Information, nie jest zwykłym systemem nawigacyjnym. Zapewnia nie tylko dojazd z miejsca A do miejsca B najbardziej optymalną trasą, ale też informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Jeśli chcemy się dowiedzieć jak wygląda aktualna sytuacja na drodze, po której się poruszamy, RTTI dostarczy nam aktualne informacje na jej temat. Jeśli z jakichś powodów trasa będzie nieprzejezdna, aktualizowany na bieżąco system nas o tym uprzedzi i zaproponuje dojazd alternatywną drogą.