rynekmarka

BMW Welt

BMW Welt to kompleks tętniący życiem przez 365 dni w roku – to właśnie tutaj przyjeżdżają klienci BMW, którzy chcą osobiście odebrać zamówione auto.

Od momentu otwarcia w 2007 roku, BMW Welt zaczęło przyciągać turystów i stało się jedną z  atrakcji turystycznych Monachium – w ubiegłym roku zawitało tu 2,93 mln gości! Nieco ponad połowa z nich to Niemcy, pozostali ściągnęli tu z różnych zakątków świata. Głównie ze Stanów Zjednoczonych, Rosji oraz z państw azjatyckich. – Rok 2013 był rokiem rekordów dla BMW Welt, zarówno pod względem liczby przeprowadzonych imprez, jak i odwiedzających gości – powiedział Thomas Muderlak, szef BMW Welt. Dlaczego kompleks ten cieszy się taką popularnością? Jest to połączenie centrum wystawowego BMW, centrum dystrybucji pojazdów oraz centrum konferencyjnego – miejsca, w którym w ciągu roku odbywają się różnego rodzaju eventy – od gal i konferencji począwszy, a na koncertach i pokazach sztuki skończywszy.

Wystąpił tu m.in. dwukrotny laureat Grammy Frank Ocean rozpoczynając swoje światowe tourne, a najbardziej poczytny norweski pisarz, Jo Nesbo, promował tu swoją ostatnią powieść.

Odbył się tu nawet Światowy Kongres Chirurgów. Restauracja ‘EssZimmer’, w której szefem kuchni jest Bobby Brauer, otrzymała gwiazdkę Michelin, a przewodnik po najlepszych restauracjach świata,‘Gault Millaue’, przyznał jej 18 punktów. Do tej pory już ponad 100 tys. kierowców pofatygowało się w tym celu specjalnie do Bawarii.W 2013 roku padł kolejny rekord – swoje nowe BMW odebrało 21,5 tys. osób. Co dziesiąta z nich przyjechała aż ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie tutaj odebrano pierwsze modele i3 w listopadzie ubiegłego roku. Kompleks BMW Welt zdobył bardzo wiele prestiżowych nagród w kategorii najlepszej lokalizacji do przeprowadzenia konferencji i eventów.

beemwe
beemwe
beemwe