Lotto

LOTTO Lato przewodnik: Pomorze Zachodnie

Nie masz jeszcze planów na końcówkę wakacji? Podpowiadamy dlaczego ostatni weekend sierpnia warto spędzić na Pomorzu Zachodnim! 

Region Pomorza Zachodniego to najlepsze warunki klimatyczne nad Bałtykiem. Blisko dwieście kilometrów wybrzeża, przepiękne lasy, szerokie plaże, czyste jeziora i wzniesienia polodowcowych pojezierzy. Miłośnicy przyrody ucieszą oczy podczas wizyty w Wolińskim i Drawieńskim Parku Narodowym. Amatorzy aktywnego wypoczynku sportową adrenalinę poczują, pływając na nartach wodnych – w Szczecinku działa najdłuższy w Europie wyciąg dla narciarzy wodnych. Prędkość ślizgu, jaką osiągają na nim narciarze, dochodzi nawet do 60 km/h. Tym, którym podczas urlopu brakuje zgiełku miasta, polecamy odwiedzić Szczecin, stolicę Pomorza Zachodniego, nazywaną pływającym ogrodem, bo woda i zieleń zajmują aż połowę powierzchni miasta.

baja

Baja Poland 2015

Fani rajdów terenowych będą mieli co podziwiać podczas ostatniego weekendu sierpnia. Organizatorzy rajdu przygotowali dla zawodników trasę o długości blisko 800 km. Start odbędzie się 27 sierpnia sprzed nowej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Szafera. Tego samego dnia zostanie rozegrany pierwszy odcinek specjalny o długości 8 km. Drugiego dnia rajdu na zawodników czekają dwie bardzo trudne próby sportowe. Rajdowcy dwukrotnie pokonają odcinek o długości 192 km na Poligonie Drawskim. Na trzeci etap składa się pokonywana dwukrotnie trasa licząca 65 km w gminie Dobra Szczecińska. Tegoroczny rajd będzie siódmym w historii Baja Poland. Ambasadorem wydarzenia jest Krzysztof Hołowczyc, który także w tym roku, jako kierowca Szkoły Mistrzów LOTTO, weźmie udział w wyścigu. – Bardzo pokochałem tę imprezę. Chociaż wygrałem tutaj cztery razy, to nie zawsze była to miłość odwzajemniona – przyznał Hołowczyc.

Atrakcje Pomorza Zachodniego 

Filharmonia Szczecińska

szczecin

 Jezioro Turkusowe

jeziro

Na wyspie Wolin we wsi Wapnica znajduje się jezioro Turkusowe, zaliczane do  najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego. Oryginalna turkusowa barwa to skutek odbicia promieni świetlnych od wody zawierającej związki wapnia oraz białego, wapiennego dna jeziora, będącego pozostałością po działającej tu do lat 50. ubiegłego wieku odkrywkowej kopalni kredy.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa    

kolei

To jedna z trzech czynnych publicznych kolei wąskotorowych w Polsce. Jej trasa rozpoczyna się w położonej  ok. 40 km od Kołobrzegu Pogorzelicy i wiedzie przez Niechorze, Rewal aż do Trzęsacza. Można także wybrać kierunek Pogorzelica – Gryfice. Podróż tą zabytkową kolejką to okazja do zwiedzenia m.in. ruin kościoła z XIV wieku w Trzęsaczu, latarni morskiej w Niechorzu, molo oraz Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Pogorzelicy. 

  • lotto