Lotto

Jak wygram to... (Karwan)

Jakie piękne marzenia po wygranej 'szóstce' w Lotto spełniłaby mieszkająca na Jawie fotografka Karolina Karwan?

Od roku mieszkam na drugim końcu świata, na Jawie - indonezyjskiej wyspie. Wizja życia w tropikach może się wydawać naiwna i dalekosiężna, jednak dla mnie po roku przebywania w Indonezji stała się realna. Więc tego sobie już nie życzę! Chciałabym jakimś sposobem połączyć dwa życia tu i tam, czyli w Polsce. Więc gdybym wygrała tę wyimaginowaną 'szóstkę', to wydzierżawiłabym na długie lata ziemię pod miastem Yogyakarta na Jawie Środkowej, gdzie jest piękny klif z widokiem na plażę i obłędne morze. W tym miejscu postawiłabym jawajski dom otwarty, do którego ściągałabym moją rodzinę, przyjaciół, znajomych i nieznajomych artystów, muzyków i twórców z różnych stron świata. Po co? Na przykład po to, aby podzielić się z nimi tym widokiem i pokazać, że życie niekoniecznie musi być takie ciężkie, jakie się czasem wydaje nam w Polsce.

Zmęczeni zimą Polacy mogliby tu przyjeżdżać, odpoczywać, tworzyć, a nawet żyć. Połączyłabym siły indonezyjsko-polskie, w końcu nasze flagi są w tych samych kolorach. Powstawałyby tutaj różnorakie kolaboracje muzyczne i twórcze. Byłaby to przestrzeń w rodzaju 'artystycznej rezydencji', ale bardziej udomowionej, z wielkim samowystarczalnym ogrodem przynoszącym plony na codzienne, ekologiczne śniadania. Oprócz tego część pieniędzy przeznaczyłabym na pomoc temu pięknemu, wyspiarskiemu krajowi. Ufundowałabym wielkie 'sprzątanie ziemi' w pod hasłem 3R- reduse, reuse, recycle.

Karolina Karwan, 86’, fotografka, młody filmowiec z Warszawy. Absolwentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie. Wyjechała na roczne stypendium do Indonezji studiować taniec i muzykę indonezyjską. Aktualnie żyje i tworzy na Jawie. Razem z chłopakiem, Tomkiem Ratterem, nakręcili w Indonezji teledysk 'Dive Into' do piosenki zespołu Eric Shoves Them In His Pockets. Jako duet przygotowują się do realizacji dłuższych form filmowych. www.karolinakarwan.tumblr.com

  • feeds