Lotto

Jak wygram to... (Łapińska)

Jakie marzenia po wygranej 'szóstce' w Lotto spełniłaby Magdalena Estera Łapińska, ilustratorka i projektantka porcelany?

Gdybym wygrała 'szóstkę' w Lotto, to najpierw byłabym w szoku. Pierwszą rzeczą, o której bym pomyślała - ten fakt trzeba uczcić! Nigdy nie ma za wiele okazji do świętowania, więc zorganizowałabym świetnych kucharzy i najlepsze trunki, poszukała dużej przestrzeni na jakimś dachu i zaprosiła znajomych na długą imprezę. Później, gdy już bym doszła do siebie, to od razu pomyślałabym praktycznie: kupiłabym dom z widokiem na morze i pojechała ze swoim chłopakiem i naszym synkiem w podróż po dziewiczych terenach Skandynawii, gdzie podróżowalibyśmy niedużym statkiem. Wróciłabym wypoczęta z energią do pracy i wtedy wybrałabym duży lokal z ładną witryną, gdzieś w centrum Warszawy. Kupiłabym tam piec do wypalania porcelany, koło do toczenia i zrobiłabym tam pracownię ceramiki połączoną ze sklepem.

Magdalena Estera Łapińska jest absolwentką wzornictwa na warszawskiej ASP, a na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym, robi ilustracje i projektuje porcelanę. Uwielbia warszawski modernizm, który pojawia się w różnych odsłonach w jej twórczości. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury: Muzeum Historii Żydów Polskich, Teatrem Nowym, Narodowym Centrum Kultury, oraz z magazynami - m.in. Harper's Bazaar, ELLE, Warsaw Insider, Gazeta Wyborcza, Architektura. Przez prawie 3 lata była odpowiedzialna za wygląd lifestyle'owego magazynu K MAG. Ponadto jej prace prezentowano na wielu wystawach w Polsce i za granicą m.in.: na Design May Youngsters w Berlinie, na ŁÓDŹ DESIGN, w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, w Tokio, na Hawanie czy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W wolnych chwilach wraz z przyjaciółkami tworzy trio didżejskie Ménage à trois.

  • pkkp