Lotto

Szkoła Mistrzów LOTTO

Do programu LOTTO dołączają kolejni znani sportowcy, którzy będą wspierać i edukować młode polskie talenty. Najbliższą okazją do zobaczenia duetów Mistrz i Uczeń będzie rajd Baja Poland 2014.

W ramach projektu Szkoła Mistrzów LOTTO znani, polscy sportowcy wspierają i pomagają kształcić młode talenty. Celem inicjatywy jest wymiana doświadczeń między Mistrzem a Uczniem. W programie uczestniczą czołowi polscy rajdowcy, motorowodniacy i od niedawna także żużlowcy i żeglarze. Mistrzowie dzielą się doświadczeniem, podpowiadają i wspierają Uczniów, którzy dopiero zaczynają sportową karierę. Młodzi czerpią od starszych wiedzę i szlifują swoje umiejętności pod czujnym okiem najlepszych. Wybrani zawodnicy biorą udział w prestiżowych zawodach, m.in. Rajdzie Dakar, do którego przyszłorocznej edycji już teraz przygotowują się rajdowcy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak funkcjonuje nasz autorski projekt, dzięki któremu promujemy wartości społeczne i sportowe. Jego osią jest budowanie relacji i przekazywanie wiedzy między doświadczonymi, utytułowanymi zawodnikami a aspirującymi do roli mistrzów adeptami. Ostatni rok pokazał, że doskonale sprawdza się nasza koncepcja bycia w sporcie i współpracy z zawodnikami. Dlatego postanowiliśmy zaprosić do programu dwa nowe teamy. Zależy nam na pozyskiwaniu autentycznych duetów, a w szczególności młodych i ambitnych sportowców z apetytem na sukces - mówi Wojciech Szpil, prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

Szkoła Mistrzów LOTTO Szkoła Mistrzów LOTTO

Zgodnie z planem, do Szkoły Mistrzów LOTTO dołączyły dwa duety, żużlowy Piotr Protasiewicz - Klaudia Szmaj i żeglarski, Roman Paszke i Robert Janecki. Piotr Protasiewicz ‘PePe’ to jeden z najbardziej doświadczonych polskich żużlowców, czterokrotny zdobywca Drużynowego Pucharu Świata, Mistrz Świata Juniorów i Mistrz Polski Seniorów. Stanowi świetny wzór do naśladowania dla Klaudii Szmaj, która jako pierwsza kobieta w Polsce zdobyła licencję żużlową. Młoda zawodniczka jest niezwykle ambitną osobą i ma nadzieję, że dzięki wsparciu swojego Mistrza rozwinie skrzydła na żużlowych torach. Z kolei Roman Paszke jest wyjątkowo utalentowanym regatowcem, który bezgranicznie oddaje się swojej pasji. Mistrz duetu żeglarskiego posiada olbrzymie doświadczenie, dzięki czemu stanowi doskonały wzór dla swojego podopiecznego, Roberta Janeckiego zwycięzcy Mistrzostw Europy w klasie ILC40 na jachcie ‘MK Cafe’. Robert stawia sobie ambitne cele, którymi są m.in. start w dwuosobowych okołoziemskich regatach Barcelona World Race oraz udział w samotnym okołoziemskim rejsie Vendée Globe w 2016 roku.

Jako pierwsi do programu przyłączyli się rajdowcy Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski oraz Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski, a także team motorowodny Waldemar Marszałek i Bartłomiej Marszałek. W przypadku każdego zespołu miniony rok pokazał, że współpraca Mistrzów z Uczniami może przynieść satysfakcjonujące wyniki na arenie międzynarodowej.
Najbliższą okazją do zobaczenia efektów pracy duetu rajdowców będzie rajd Baja Poland 2014. Największa impreza w rajdach terenowych w naszym kraju już tradycyjnie zostanie rozegrana w ostatni weekend sierpnia. Rajd z bazą w Szczecinie odbędzie się już po raz szósty, a po raz trzeci będzie także rundą Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych. W tym roku na wymagających trasach w okolicach Dobrej i Drawska Pomorskiego po raz pierwszy będą także walczyli motocykliści, kierowcy quadów oraz kierowcy ciężarówek rywalizujący w Pucharze Świata FIM w Rajdach Baja. Start rajdu nastąpi w piątek, 29 sierpnia o godzinie 17:30 sprzed nowej Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Szafera w Szczecinie. Tego samego dnia zostanie rozegrany pierwszy odcinek specjalny o długości 8 kilometrów. Na starcie w rajdu staną dwie ekipy biorące udział w projekcie Szkoła Mistrzów LOTTO. Krzysztof Hołowczyc – Mistrz i jego Uczeń Martin Kaczmarski. W ubiegłym roku właśnie na tym rajdzie Martin Kaczmarski przesiadł się z Toyoty Hilux do jednego z najlepszych aut terenowych świata, od trzech lat niepokonanego w rajdzie Dakar – MINI All4 Racing. W rajdzie udział weźmie również ekipa Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski, którzy zasiądą za kierownicą 10-tonowej Tatry.

W ostatni weekend sierpnia serdecznie zapraszamy do Szczecina, nie zabraknie mocnych, rajdowych wrażeń!

baja
  • bela