Lotto

Jak wygram to...(Baasch)

Co z wygraną 'szóstki' w Lotto zrobiłby Baasch, warszawski producent, kompozytor i wokalista?

'Szóstki' jeszcze nie trafiłem, ale oczywiście fortunę roztrwaniałem już nie raz - zawsze po wypełnieniu losu, w ramach treningu przed ewentualną wygraną. Co ciekawe, za każdym razem wydaje ją na coś innego. To jest chyba papierek lakmusowy aktualnych frustracji. Takie 'Mi to lotto' na to, co mnie aktualnie wkurza.

Są zajawki, które pozostają niezmienne. Pierwsza kasa poszłaby na studio. Na pewno zrealizowałbym najskrytsze muzyczne 'fetysze'. Obecnie byłby to kawałek na włoskie organy kościelne, mój wokal i Damiana Taylora. Choćby do szuflady. Swoją drogą, co to by była za szuflada! Pewnie hebanowy Ludwik och-nasty albo 'bauhausy' jakieś. Na takie przyjemności też bym wydawał. Poza tym typowo: dom w Hiszpanii na przeczekanie zim, brykanie dookoła świata, trochę lenistwa i zepsucia. Spłaciłbym też kredyt i powiększył swoje mieszkanie (mam pewien chytry plan). Oczywiście to wszystko po
odjęciu gaży dla najbliższych.

Baasch - warszawski wokalista, kompozytor, producent. Ma już w dorobku zarówno udział w kilku wydawnictwach jak i liczne występy w klubach oraz na scenach festiwalowych. Niedawno Baasch zadebiutował ze swoim solowym projektem. Cztery synthpopowe kompozycje opatrzone wspólnym tytułem 'Simple Dark Romantic Songs' wzbudziły duże zainteresowanie i zebrały pochlebne recenzje. Jeden z utworów znalazł się na kompilacji francuskiej wytwórni Glacis Records prezentującej najciekawsze europejskie projekty z szeroko pojętej nowej elektroniki. Baasch zagrał w tym roku m.in. na katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka oraz warszawskim Free Form Festival. Obecnie pracuje nad swoim solowym albumem długogrającym. Tworzy także na potrzeby kina, jego utwór pojawił się w filmie 'W sypialni' Tomasza Wasilewskiego, skomponował też muzykę do krótkiego metrażu 'Insight' hiszpańskiego reżysera Cenzo A. de Haro.