kulturawhisky

Kino o smaku whisky

Jameson zaprasza do Wrocławia na festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty

Wyobraźcie sobie seans filmowy. Nie, nie żaden tam zwykły - seans, który wywarł na was kolosalne wrażenie. Taki, po którym wychodzicie oszołomieni i jedyne, co chcecie zrobić, to porozmawiać o nim z znajomymi. Załóżmy, że obejrzeliście go na festiwalu filmowym, a jak wiadomo, atmosfera takich imprez idealnie sprzyja długim dyskusjom o kinie. Idziecie więc do pobliskiego lokalu i zamawiacie... no właśnie, może szklaneczkę Jamesona?

Już szósty rok z rzędu Jameson jest partnerem wrocławskiego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty - najsłynniejszej filmowej imprezy w naszym kraju. W tym roku dowodzony przez Romana Gutka festiwal odbędzie się w dniach 24 lipca - 3 sierpnia. Tylko tam zobaczycie filmy, które wymykają się jakimkolwiek gatunkom i konwencjom; prowokujące, niejednoznaczne, zmuszające do głębszej refleksji i wręcz idealne jako temat do dyskusji. Nic dziwnego, w końcu to ten festiwal wyznacza nowe horyzonty X Muzy.

Jameson

W tym roku na festiwalu obejrzycie m.in. nowe filmy Nuriego Bilge Ceylana (tegoroczna Złota Palma w Cannes!), Tsai Ming Lianga czy Jamesa Franco. Natomiast w klubie festiwalowym częstym gościem będzie ambasadorka marki Jameson w Polsce, Anna Flanagan. Będziecie mieli okazje spróbować trunku, dla którego Anna rzuciła karierę prawniczą oraz przetestować jej język polski. Irlandka mieszka w Polsce od trzech lat i podobno zadziwia biegłością polskiego. Jamesona skosztujesz także w najciekawszych wrocławskich miejscach o nazwach, które same w sobie zasługują na konkurs. Irlandzka whisky serwowana jest w Ambassadzie, Bułce z Masłem, Bohemie, Czeskim Filmie, Schodach do nikąd, PRL-u, Szklanej Ćmie czy Mleczarni, by wymienić choćby kilka.

Jameson 1

Jameson i film idą z sobą w parze od dawna. Irlandzka whiskey pojawiała się na ekranie wielokrotnie - pili ją m.in. bohaterowie filmów "Na nabrzeżach","Lepiej być nie może" czy "Obywatela Milka" oraz seriali "Mad Men" i "Californication". Jameson jest także partnerem dublińskiego festiwalu Jameson Dublin International Film Festival oraz gali Film Independent Spirit Awards w Santa Monica. W Polsce Jameson jest partnerem festiwali Camerimage i Planete+ Doc, współpracuje także z Polską Światłoczułą. Firma stworzyła ponadto Jameson First Shot - międzynarodowy konkurs na film krótkometrażowy, który ma pomóc w poszukiwaniu młodych talentów reżyserskich z całego świata. Obejrzyjcie trzy wyróżnione na pierwszej edycji konkursu filmy:

Jameson to irlandzka whisky typu blended, która od blisko 230 lat powstaje według doskonałej, niezmienionej receptury. Delikatny smak zawdzięcza tradycyjnej irlandzkiej sztuce potrójnej destylacji oraz dojrzewaniu przez 5-7 lat w beczkach po burbonie i sherry. Whiskey Jameson produkowana jest w Midleton w hrabstwie Cork na południu Irlandii. Cały proces wytwórczy odbywa się w jednym miejscu pod nadzorem trzech Mistrzów Produkcji. To dzięki nim każda butelka Jamesona jest symbolem doskonałości.

Podobno założyciel marki, John Jameson, lubił siadać po pracy z swoimi pracownikami i prowadzić z nimi długie dyskusje, oczywiście przy szklance produkowanego przez siebie złocistego trunku. Czy oddawałby się rozmowie z równą pasją, gdyby żył w dzisiejszych czasach i chodził na nowohoryzontowe pokazy? Na pewno!

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z whisky, ale nie wiesz od której zacząć, przygotowaliśmy dla Ciebie quiz, który w tym pomoże.

Ładuję quiz...

  • whiskey