Foodwatch

futkaaaa 27 września 2017

F5 Gryzie: Tel Aviv Urban Food na Żelaznej

'Patrz, Staszek, Urban knajpę założył!' – powiedział niegdyś starszy pan do swojego kompana, mijając wegańskie bistro Tel Aviv Urban Food przy Żelaznej. Ta historia przerodziła się już w miejską legendę, tymczasem nasza redaktorka postanowiła sprawdzić, jaki klimat panuje w tej miejscówce i co dobrego można tam zamówić do jedzenia.

fgghgh 15 lipca 2017

F5 Gryzie: Ruža Roza

Sezon grillowy i ogródkowy w pełni, dlatego postanowiliśmy wybrać się na zieloną Saską Kępę, gdzie kryje się malownicza bałkańska knajpa Ruža Roza. W lecie mamy ochotę na świeże i proste smaki, dużo zielonego, owoców i świeżego mięsa muśniętego żarem z grilla. To właśnie znajdziecie w Ružy.

asddf 5 lipca 2017

Weganizacja Polski by Malka Kafka

O weganizmie, kosmosie, jedzeniu i tym co niezbędne, by osiągnąć sukces w branży gastronomicznej – tym razem Natalia z F5 Gryzie rozmawia z Malką Kafką, twórczynią warszawskiej restauracji i sieci bistro Tel Aviv.

sketch 28 czerwca 2017

F5 Gryzie: Sketch w Teatrze Wielkim [KONKURS]

Sketch w Teatrze Wielkim to miejsce wielowymiarowe, które każdemu może kojarzyć się inaczej. Nam, po ostaniej wizycie, będzie kojarzyć się ze świetną polską kuchnią w nowoczesnym wydaniu Sebastiana Olmy, którą najlepiej pałaszować w grupie!

slodkie 1 czerwca 2017

5 najlepszych polskich marek rzemieślniczych słodyczy

Kolorowe, słodkie, urocze i ręcznie robione! Oto 5 polskich marek, które w czasach ekoobłędu nie zapominają, jaką frajdę może przynieść zjedzenie czegoś słodkiego. To, co wyróżnia ich produkty to naturalne i najlepszej jakości składniki, dzięki którym nie musimy czuć się winni, sięgając po kolejny kęs. Jak grzeszyć, to tylko z nimi!

marka

fot. Huffington Post 21 maja 2017

Tak wygląda 'foodporn' w Korei Północnej

Nic się nie zmieniło – dostęp do informacji o życiu codziennym mieszkańców najbardziej odseparowanego kraju świata jest nadal ograniczony. Zaglądamy więc na instagramowe konta obcokrajowców, którzy od lat są organizatorami wycieczek po Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej.

kultura

fdgfddfdf 4 maja 2017

Nareszcie! Powstała czekolada o smaku... awokado

O tym, że ludzie uwielbiają awokado przekonuje nawet... Janusz Piechociński. Ale na punkcie produktu wypuszczonego przez znaną i cenioną czekoladziarnię niektórzy mogą wręcz oszaleć. Comparter Chocolatier właśnie wypuściła limitowaną serię tabliczek czekolady o smaku awokado.

mystreat food 1 kwietnia 2017

5 pomysłów na ogarnięcie jedzenia na imprezie w domu

Organizowanie domówek jest super. Każdy woli domówkę od wyjścia do klubu, bo nie płacimy za wstęp, 80% imprezy to nasi znajomi, mamy wpływ na grana muzykę, a jak się zmęczymy, to możemy poprosić gospodarza o udostępnienie łóżka, czy kanapy. Jednak niezależnie od skali domówki często problematyczna jest kwesta jedzenia, kto organizował ten wie.

F5 Gryzie

jedz 20 grudnia 2016

5 sposobów na lunch, który da ci dużo energii

Często po obfitym obiedzie czujesz się zmęczony i senny? Oznacza to, że danie, które zjadłeś miało niewystarczającą ilość mikro- i makrosładników. Magnez, żelazo, witaminy grupy B czy aminokwasy egzogenne – to jest to coś, co daje nam energię. Gdzie ich szukać? Oto 5 sposób na udany lunch.

F5 Gryzie

magazyn 12 grudnia 2016

5 najlepszych magazynów o jedzeniu

Kiedyś uważało się, że czasopisma o jedzeniu czytają głownie znudzone gospodynie domowe zapatrzone w Jamiego Olivera. Jednak wszystko się zmienia – teraz przyszedł czas na niezależne gazety, które przeniosły gastronomię na zupełnie nowy poziom. Jedzenie, tak samo jak i sztuka, filmy, fotografia oraz moda, stało się w końcu częścią życia kulturalnego.

F5 Gryzie

foood 19 listopada 2016

5 miejsc na śniadanie w Krakowie

Pyszne śniadanie może dodać energii, a chybione jedynie zirytować i zepsuć humor na resztę dnia. W trosce o wasze dobre samopoczucie przygotowaliśmy zestawienie najlepszych miejsc w Krakowie, w których zjecie naprawdę dobre śniadania i w dodatku w miłej atmosferze.

F5 Gryzie

Cały Gaweł 12 listopada 2016

5 miejsc na śniadanie w Trójmieście

Dobre śniadanie to początek dobrego dnia. Ale czasem tempo życia i obowiązki nie pozwalają nam na delektowanie się nim w domu. Trzeba więc zjeść na mieście. Tym razem podpowiadamy, do jakich lokali wybrać się w Trójmieście. Oto 5 naszych propozycji.

F5 Gryzie