Nie przestawaj odkrywać

Discovery Channel rozpoczęło nadawanie w USA w 1985 roku, jako realizacja wizji Johna Hendricksa – założyciela i prezesa Discovery Communications. Dzięki swojej popularności i wieloletniemu doświadczeniu pozostaje jedną z najszerzej dystrybuowanych telewizji na świecie oraz liderem kategorii factual entertainment (rozrywki opartej na faktach).

rowere 3 lipca 2016

Ludzie cywilizacji komplikują sobie życie

Ludzie cywilizacji komplikują sobie życie. W krajach, do których jeżdżę, codzienne życie jest zdecydowanie cięższe, ale prostsze w innym wymiarze - liczy się to, co najważniejsze - woda, schronienie, rodzina - opowiada Katarzyna Zegan, która zwiedziła już ponad 50 krajów na różnych kontynentach.

media

disco 26 czerwca 2016

Czy podróżowanie autostopem jest bezpieczne?

Zabrałyśmy się dwiema ciężarówkami z rumuńskimi kierowcami. Kiedy wsiadałyśmy do tira, kierowca powiedział, żeby jedna jechała z nim, a druga z jego kolegą. Poczułam się trochę nieswojo, ale zdecydowałam się jechać... – opowiada Marta Gralewska, która regularnie podróżuje stopem po Europie.

media

discooo 17 czerwca 2016

Żaden kraj nie jest za daleko

Przed samotnym wyjazdem do Azji byłam przerażona. Był to jednak strach zupełnie bezsensowny. Staram się szanować kraj, w którym przebywam i jego lokalne zwyczaje. Ludzie naprawdę to doceniają – opowiada Magda Mamit, globtroterka i autorka niezwykłych zdjęć podróżniczych.

media

Fot Paweł Sł 19 maja 2016

'W Bieszczadach wciąż coś odkrywam'

Nowy program dokumentalny 'Przystanek Bieszczady' pokazuje sekrety życia w tych górach. Nam Paweł Słomiński opowiada o tym, dlaczego 10 lat temu porzucili warszawskie życie, aby otwórzyć 'Gęsi Zakręt' w bieszczadzkim Zadwórzu.

media

piotrrr 26 kwietnia 2016

Asymilacja kulturowa? Problem z nią wynika z niezrozumienia się nawzajem

Zetknięcie z innymi kulturami, np. w Sudanie Południowym, dało mi poczucie dystansu. My w naszej cywilizacji coraz bardziej się zapędzamy. Ciągle chcemy czegoś więcej, gonimy za tym co w pewnym sensie narzuca nam społeczeństwo, a nie mamy w zasadzie czasu zastanowić się, do czego jest nam to potrzebne - opowiada Piotr Horzela, autor bloga PH on Tour i współpracownik Fundacji Kadry ze świata.

kultura

discovery 17 kwietnia 2016

Czy bieganie może ocalić życie?

Nie namawiam nikogo do biegania na siłę, bo to trzeba lubić, ale uważam, że warto chociaż spróbować. Jeśli ktoś czegoś nie spróbuje, nie da sobie szansy, nigdy się nie przekona, czy to pokocha - opowiada Bartłomiej Sitnik,autor bloga Run the life, któremu bieganie pomogło wyjść z nałogów i zmienić życie.

media

unikat 28 lutego 2016

Motocykle same mnie wciągnęły

W zasadzie bardziej niż motocykle staram się tu budować markę. Nasze motocykle zostały zrobione z największym pietyzmem. Ten motor ma być takim przedłużeniem tej osoby. - mówi Grzegorz Korczak, założyciel wrocławskiego Unikata.

media

hooray 14 stycznia 2016

Gorączka złota

Złoto może przerodzić się w niebezpieczną obsesję, ale nieustannie nas przyciąga. Może dlatego złoty kolor ciągle powraca do łask – i to w różnych odsłonach.

emilia obrzut 15 listopada 2015

Współcześni łowcy

Nieważne czy chodzi o złoto, czy o ikony rodzimego designu. Żeby być dobrym łowcą, nie możesz bać się odkrywać i zaglądać tam, gdzie nie zajrzał nikt przed tobą - mówi Emilia Obrzut, najpopularniejsza kolekcjonerka polskiego designu 'po przejściach'.

media

Ola Taistra 18 września 2015

Buntownicy na krawędzi

Już w najbliższą niedzielę na Discovery Channel o godzinie 21:40 odbędzie się premiera doskonałego dokumentu o wspinaczach z Doliny Yosemite 'Buntownicy na krawędzi'. O fenomenie wspinaczki opowiada Ola Taistra, jedna z najzdolniejszych wspinaczek na świecie.

kulturamedia