F5 Gryzie

5 najlepszych stoisk ze street foodem na Nocnym Markecie, który wraca już dziś

W ten weekend powraca ukochany przez całą Warszawę Nocny Market na Dworcu Głównym! Sprawdźcie 5 najlepszych miejscówek, które się tam wystawią.

Największy sezonowy targ ze streetfoodem powraca do stolicy. Od 21 kwietnia co weekend będziecie mogli wpaść na perony dawnego Dworca Głównego zjeść, napić się i pobawić do późnych godzin nocnych. Chociaż to dopiero druga edycja Nocnego Marketu, to niewątpliwie jest to najważniejsza letnia miejscówka w Warszawie, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. 

Nie znamy jeszcze pełnej listy wystawców, ale i tak jest już z czego wybierać. Oto naszych pięć typów, co zjemy w najbliższy weekend

1. Warung Jakarta

Warung Jakarta; facebook.com

Pierwsza autentyczna kuchnia indonezyjska w Warszawie, stacjonarnie dostępna na Pięknej, ale jej początek miał miejsce właśnie na Nocnym Markecie, więc w tym roku również nie może ich zabraknąć.

2. Akita Ramen

Akita Ramen; facebook.com

Klasyk klasyków, jeden z lepszych mobilnych ramenów w Warszawie, a także biały kruk streetfoodów, bo niełatwo ich upolować

3. Miss Mellow

Miss Mellow; facebook.com

Bo w nocy często ma się ochotę na słodkie. Cukier podniesiecie w Miss Mellow, słodki popcorn, ciasta, cookies, muffiny, wszystko czego dusza zapragnie

4. Kraken Rum Bar

Kraken rum bar; facebook.com

Ich nie trzeba przedstawiać, doskonale znany lokal z Poznańskiej serwujący rum i owoce morza pojawi się w swojej mini wersji na peronach Dworca Głównego

5. Inne Beczki

Inne Beczki; facebook.com

Pięćdziesięcioletni pięknie odrestaurowany Citroen HY jest to znak rozpoznawczy Innych Beczek, ich beer truck, tak jak w zeszłym roku będzie dzielnie służył na Nocnym dostarczając wam najlepsze piwo w stolicy.

nocny

Co nowego znajdziemy na Nocnym Markecie?

Po zimowej przerwie, Nocny Market powraca w podobnej formule, ale odświeżonej wersji. Zmieni się nieco jego wygląd oraz rozplanowanie. Powiększy się on o nowe stoiska, a goście będą mieli do dyspozycji znacznie więcej miejsc do siedzenia i wspólnych stołów. Rozmiary zmieni także główny bar, pojawi się dodatkowy. Od piątku do niedzieli, na Głównym ponownie czekać będzie reprezentacja najlepszych wystawców street food’owych o bardzo zróżnicowanym menu. Nie zabraknie zeszłorocznych hitów, jak i zupełnych nowości! Po raz pierwszy zawitają na perony: krakowscy znawcy pastrami – czyli Pastrami Deli, hawajski Raj w Niebie, miłośnicy owoców morza z Kraken Rum Bar, a także Japanese Tapas by Handroll i Weranda Bistro.

Na mapie pojawi się ponadto zupełnie nowy punkt – stoiska z oryginalną kuchnią azjatycką, serwowaną przez właścicieli knajpek działających na co dzień na giełdzie w Wólce Kosowskiej czy przy ul. Bakalarskiej.

Autentyczne dania dla prawdziwych poszukiwaczy nowych smaków, ograniczona liczba porcji i stale zmieniający się wystawcy. Orientalnie, zaskakująco i pysznie!

nocny