F5 Gryzie

5 najlepszych rejonów w Warszawie na weekendowy chill

Unosząca się w powietrzu wiosna zachęca do poszukiwań idealnego miejsca na chill w terenie. Warszawa pod tym względem ma wiele do zaoferowania, dlatego żeby ułatwić wam poruszanie się po stołecznych lokalach, przygotowaliśmy mały przewodnik po miejscówkach na weekendowy chill. Oto nasze propozycje!

Zastał nas kolejny weekend, a my, zwabieni słońcem i unoszącą się w powietrzu wiosną, znowu mamy ochotę wyjść, spotkać się z ludźmi i eksplorować stolicę. Warszawa jest pełna miejsc i okolic, w których możecie zrelaksować się po całym tygodniu pracy. Niektóre są oczywiste, tak jak Plac Zbawiciela czy Saska Kępa, ale my polecamy te nieco bardziej alternatywne. Oto 5 lokalizacji na weekendowy chill w stolicy.

 

STARE BIELANY: początek lub koniec pierwszej linii metra (zależy, z której strony się znajdujesz). Od trzech lat przeżywają swój renesans. Chociaż od zawsze była to dzielnica piękna i zielona, to teraz znajdziecie tu też świetne miejscówki na kawę, jedzenie czy wino

 

Czytelnia

Czytelnia; facebook.com Czytelnia; facebook.com

Kawiarnia serwująca kawę speciality z najlepszych europejskich palarni. Espresso jest wyśmienite, a wypite przy barze kosztuje tylko 3 złote. Oprócz tego doskonałe przelewy i pysznie śniadania. 

Café de la Poste

Café de la Poste; facebook.com Café de la Poste; facebook.com

Czyli mała Francja na placu Konfederacji, codziennie jest tam wypiekane świeże francuskie pieczywo, które rozchodzi się momentalnie po otwarciu. Oprócz tego serwowane są tam klasyczne francuskie przekąski oraz wino.

Karuzel Bielański 

Karuzel Bielański; facebook.com Karuzel Bielański; facebook.com

To jest klasyk, miejsce kultowe, w którym, jak głosi legenda, Wojciech Cejrowski jada świeże mule w środy i czwartki. Dla koneserów i duchologów. 

Winne Bielany

Winne Bielany; facebook.com Winne Bielany; facebook.com

Znajduje się nieco dalej niż pozostałe miejsca, bo przy Słodowcu, ale jest to winiarnia mająca w swojej ofercie bardzo przyzwoite wina, których można skosztować na miejscu lub tez kupić butelkę do domu.

 

ŻOLIBORZ: Zielony Żoliborz, pieprzony Żoliborz, dzielnica mała, zielona, idealna do odwiedzenia wiosną.

 

Secret Life Cafe i Ósma Kolonia

Secret Life Cafe; facebook.com Secret Life Cafe; facebook.com
Ósma Kolonia; facebook.com Ósma Kolonia; facebook.com

Nie sposób pisać o tych lokalach osobno, gdyż są to naczynia połączone. W Secret Life napijecie się pysznej kawy, o której bariści opowiadają jak o swojej ukochanej, natomiast w Ósmej kolonii zjecie pyszne, wegetariańskie i ekologiczne jedzenie. W malowniczej okolicy Teatru Komedia, z leżakami i ogródkiem.

Prochownia

Prochownia; facebook.com Prochownia; facebook.com

Mieści się na tyłach parku Żeromskiego, na wiosnę jest to chyba najbardziej malownicze miejsce na Żoliborzu z wystawionymi paletami i leżakami. Idealne zarówno na kawę, jak i wieczorne piwko.

Thaisty Stary Żoliborz

Thaisty; facebook.com Thaisty; facebook.com

Znane z placu Bankowego i letniego pop-upu nad Wisłą Thaisty zawitało też na Żoliborz i ożywiło Pac Wilsona. Doskonałe miejsce na weekendowy lunch. 

 

MORSKIE OKO: zielona oaza przy szarawej Puławskiej z zaskakująco dużym stężeniem fajnych miejscówek. I nie chodzi tylko o znany i lubiany Relaks, Mezze czy Regenreację.

 

Mozaika

Mozaika; facebook.com Mozaika; facebook.com

Rok temu przeszła mały lifting, całe szczęście zostawiła swój słynny neon i najważniejsze elementy wnętrza. Zmieniło się jedzenie i atmosfera. Obowiązkowo do odwiedzenia. 

Mokotowski Bar Mleczny

Bar Mleczny Mokotów; facebook.com Bar Mleczny Mokotów; facebook.com

Lubimy bary mleczne. Bar Mleczny Mokotów jest sporą konkurencją dla słynnego już Prasowego. Po generalnym remoncie wykorzystuje estetykę starych polskich filmów, z których wielkoformatowe kadry wiszą na ścianach. Jedzenie dobre, domowe i jak na bar mleczny przystało – tanie.

Koktajl Mokotowa

Koktajl Mokotowa; facebook.com Koktajl Mokotowa; facebook.com

Miejsce dla koneserów, multitap i domowe obiady. Niepowtarzalny klimat, który docenią miłośnicy oldschoolu, zmęczeni nowoczesnością innych lokali. 

 

FORTY MOKOTÓW: jest takie miejsce na końcu Racławickiej. Zostało odnowione i powstała tam świetna industrialno-loftowa przestrzeń, więc będzie się tam działo. 

 

Czarna Fala

Czarna fala; facebook.com Czarna fala; facebook.com

Nowa warszawska kawiarnia, ale przede wszystkim palarnia, w której pracują najlepsi z najlepszych polskich baristów. Do tego wnętrze kawiarni robi bardzo dobre wrażenie, najwyższy światowy poziom. 

Fort Wino

Fort Wino; facebook.com Fort Wino; facebook.com

Wino, grill, muzyka, świeże powietrze. Czego chcieć więcej? Świetnie wykorzystana przestrzeń fortów, musicie sami to zobaczyć.

 

OLEANDRÓW: zbawienie od Zbawixa. Klimatyczna uliczka tuż przy Placu Zbawiciela, w której ściśnięty jest lokal na lokalu, więc macie w czym wybierać.

 

Inne Beczki x Oleandrów 3 

Inne Beczki x Oleandrów 3; facebook.com Inne Beczki x Oleandrów 3; facebook.com

Dla miłośników browaru Inne Beczki, prosecco i hot dogów. Lokal mały, ale bardzo klimatyczny, z największym wyborem piw od Innych Beczek. 

Małe Piwo

Małe Piwo; facebook.com Małe Piwo; facebook.com

Jeśli macie ochotę na inne piwo niż to od Innych Beczek lub nie zmieściliście się na Oleandrów 3, to praktycznie naprzeciwko znajduje się Małe Piwo z kilkoma kranami i szerokim wyborem piw butelkowych.

Cafe Me+Me

Cafe Me+Me; facebook.com Cafe Me+Me; facebook.com

Śniadanie, kawa, pankejki? Tak, to znajdziecie w Me+Me – nie wiadomo co lepsze – kawa, czy jedzenie, i to bez tłumów!

 

Tekst: Marta Dymek

  • best of polska mafa
  • kupprenumerata