F5 Gryzie

5 najlepszych magazynów o jedzeniu

Oto zestawienie pięciu najważniejszych magazynów o jedzeniu, które powinien znać każdy i każda foodie.

Kiedyś uważało się, że czasopisma o jedzeniu czytają głownie znudzone gospodynie domowe zapatrzone w Jamiego Olivera. Jednak wszystko się zmienia – teraz przyszedł czas na niezależne gazety, które przeniosły gastronomię na zupełnie nowy poziom. Jedzenie, tak samo jak i sztuka, filmy, fotografia oraz moda, stało się w końcu częścią życia kulturalnego.

Oto 5 najlepszych magazynów, dla których jedzenie jest głównym źródłem inspiracji.

1. KINFOLK  (30 dolarów, US)

inofol

W wersji drukowanej pojawia się raz na kwartał. Ludzie, którzy pracują nad czasopismem są bardzo kreatywni – to projektanci, malarze, artyści oraz kucharze. Pomysł na 'KINFOLK' jest dość prosty: stworzyć platformę dla tych, dla których jedzenie jest miłą okazją, żeby usiąść przy jednym stole i inspirować się nawzajem. W 'KINFOLK' znajdziesz wszystko – zaczynając od domowego przepisu na sernik babci, a kończąc na artykułach o podróżach czy wywiadach z interesującymi osobami.

2. USTA (25 złotych, PL)

usta

Magazyn 'USTA' jest nowoczesnym, polskim czasopismem, w którym znajdziesz coś o sztuce, architekturze, projektowaniu czy modzie. A przede wszystkim o gastronomii. Kulturalno-kulinarny magazyn jest popularny nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce.

Dodatkowo wydawnictwo odpowiedzialne za 'USTA' raz na jakiś czas wydaje tematyczne książki: 'O kwiatach', 'O chlebie', 'O rybach', czy 'Apetyt na Polskę'.

Raj dla miłośników kulinariów!

3. PUT A EGG ON IT (7 dolarów, US)
dfdf
Jajko można dodać do niemal każdej potrawy – będzie pasować zarówno do smażonego ryżu w azjatyckiej knajpie, jak i do sałatki w drogiej restauracji. Stąd właśnie wziął się pomysł na nazwę magazynu. Gazeta jest bardzo śmiała i nietypowa. Wszystkie edycje są drukowane na zielonym, kojarzącym się z dolarem, papierze. Dzięki temu magazyn przypomina niezależny zin.  'PUT A EGG ON IT' ukazuje się dwa razy w roku. W czasopiśmie znajdują się fotoreportaże, projekty artystyczne, ilustracje, eseje oraz szkice dotyczące gastronomii. Nie wspominając już o przeróżnych przepisach i praktycznych wskazówkach dotyczących przygotowania potraw. Po ukazaniu się nowego numeru, redakcja zawsze organizuje wielką imprezę z kolacją i tańcami do rana!
 
4. KUKBUK (19 złotych, PL)
sdsds

Nowoczesny dwumiesięcznik kulinarny o szlachetnej szacie graficznej, który wyróżnia się wysoką jakością prezentowanych autorskich fotografii i sesji zdjęciowych – tak sam siebie reklamuje KUKBUK. Magazyn istnieje od 2012 roku. Udało mu się zebrać wierne grono fanów.

KUKBUK jest skierowany nie tylko dla osób, które uwielbiają gotować, ale również do tych, którzy po prostu lubią zjeść.

Znajdziecie tam nie tylko przepisy od popularnych blogerów i szefów kuchni, ale również dobre i inspirujące sesje zdjęciowe. Polecamy!

 

5. THE GOURMAND (25 dolarów, UK)

zxs

Choć David Lane i Marina Tweed stworzyli wybitny magazyn o kulturze i jedzeniu, nie są ani profesjonalnymi kucharzami ani restauratorami. Nie przeszkodziło to im jednak w staniu się kulinarnymi trendsetterami! Ich czasopismo to prawdziwa platforma komunikacyjna, a jedzenie stanowi pretekst do niekończącej się rozmowy. THE GOURMAND chce zarazić czytelnika swoją miłością do jedzenia. Redakcja świadomie unika newsów o najnowszych trendach i nie promuje żadnych wywiadów z gwiazdami kuchni. - Dla nas jedzenie to tylko katalizator. Nasz magazyn jest bardziej o nas, o życiu. Chcielibyśmy, aby ktoś, nawet za dziesięć lat, odkrył THE GOURMAND na półce i zainteresował się nim nie dlatego, że jest oldschoolowy, tylko unikalny – mówią redaktorzy.

Tekst: Mari Kabula

  • best of polska
  • kupprenumarata